РФ почала блокувати українські порти в Азовському морі: розкрито схему

Судна, які прямують до російських портів, очікують дозволу по 2 години, тоді як ті, що прямують до портів України - понад добу

РФ почала блокувати українські порти в Азовському морі: розкрито схему
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Росія вдалася до практики значного зволікання при видачі дозволів на прохід через Керченську протоку для суден, що прямують в українські порти.

Про це у Facebook повідомив головний редактор видання BlakcSeaNews, експерт “Майдану закордонних справ” Андрій Клименко, пише НАРОДНА ПРАВДА.

“Ілюстрація однієї зі складових російської технології блокади Маріуполя і Бердянська. Тривалість очікування дозволу на прохід через Керченську протоку для суден з Маріуполя і Бердянська складає від 7 до 88 годин замість стандартних 1-2 годин. Середня тривалість затримки – 29 годин”, – повідомив Клименко.

Він також звернув увагу на те, що судна, які прямують в російські порти, очікують дозволу 2 години, тоді як ті, шо прямують в порти України – більше доби.

“Зліва (жовта і синя лінії треку) – болгарське судно Pirin, яке йде з Маріуполя в Британію і українське Limba, йде з Бердянська в Одесу. Справа (зелена, чорна і червона лінії треку) – судна, що йдуть з портів РФ. Прийшли до входу з Азовського моря в Керченську протоку майже одночасно. Але судна з портів РФ отримали дозвіл на прохід через 2:00 (стандартний час), а судна з Маріуполя і Бердянська будуть чекати”, – повідомив експерт.


РФ почала блокувати українські порти в Азовському морі: розкрито схему


Він зазначив, що судна, які прямують в українські порти і у зворотному напрямку в період з 23 червня по 7 липня чекали від окупантів дозволу на прохід через протоку в середньому 29 годин.

“За цей час цю “процедуру” пройшли 35 суден”, – резюмував Клименко.


Нагадаємо, американський аналітик Стівен Бланк (Stephen Blank) підкреслює, що закриттям Керченської протоки президент РФ Володимир Путін хоче завдати удару по українському суспільству, політиці і економіці. Таким же чином глава Кремля демонструє і презирство до глави Білого дому Дональду Трампу.

Джерело: Народна Правда