Українці відзначають Івана Купала

Купатися у водоймах до 7 липня було не можна

Українці відзначають Івана Купала
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

У суботу, 6 липня в Україні відзначається старовинний свято Івана Купала, який символізує народження літнього сонця – Купала. У свята давні язичницькі корені: спочатку свято на честь Сонця відзначався в день Літнього сонцестояння, а після введення християнства до нього приурочили свято Різдва Івана Хрестителя.

З самого ранку у цей день прийнято скупатися у водоймі, вважається, що вода у цей день несе очищення, як душі, так і тіла. Ті, у кого не було поблизу річки або озера, йшли в лазню. Крім того, за народним повір’ями, вмивання росою в цей день рятує від зморшок, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на zn.ua.

За народним повір’ями, купатися у водоймах до 7 липня було не можна. Вважалося, що в цей день з них йде вся нечиста сила, русалки, і вони стають безпечними для купання до Ільїна дня, 2 серпня.

Одним із найважливіших обрядів у цей день є перестрибування через купальське вогнище. Вважається, що той, хто стрибне вище всіх, буде більш вдалим, здоровішими і щасливішими. Через купальське вогнище стрибали також і закохані пари – якщо пара не розведе рук під час стрибка, її союз буде довгим і міцним. На вогнищі було прийнято спалювати старі речі. За повір’ями, якщо спалити в купальському багатті сорочку хворої дитини, разом з нею згорить і її хвороба.

У цей день також прийнято збирати трави, які мають цілющі та магічні властивості. Незаміжні дівчата і чоловіки, які хочуть знайти собі пару, плели вінки, які потім зберігали весь рік. Вважалося, що вінок виступає в ролі оберега і захистить будинок від проникнення злих сил і ворогів.


Нагадаємо, на Івана Купала відбувається літнє сонцестояння.

Також ми писали про те, чого не слід робити в ніч на Івана Купала.

Джерело: Народна Правда