Українців попередили про можливі проблеми з водопостачанням

У Києві залишки хлору вже повністю реалізовані

Українців попередили про можливі проблеми з водопостачанням
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

«Дніпроазот», який є виробником рідкого хлору, що використовують водоканали для знезараження питної води, досі не відновив свою роботу.

Про це заявили у ПАО «Київводоканал», пише НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

«Залишки хлору, які були на момент його зупинки, реалізовані повністю», – говориться у повідомленні.

Зазначається, що 5 липня про складну ситуацію із з подальшим знезараженням питної води було повідомлено на засіданні міжфракційного об’єднання народних депутатів «Питна вода».

Також для вирішення питання з реагентами для знезараження води в системах централізованого питного водопостачання проведена спільна нарада представників водоканалів, постачальників дезінфектантів, представників постачальників обладнання для альтернативних методів знезаражування.

«В Україні є компанія, яка намагається організувати великі поставки хлору в контейнерах автомобільним транспортом, але оформлення дозвільних документів та інших процедур займає більше року. Більш того, таких спеціалізованих контейнерів недостатньо. Поставки хлору в цистернах з Європи (Румунія) дуже проблематичні. Європейські цистерни не можуть змінювати колісну базу, а також повинні бути сертифіковані на території Україні. В цистернах хлор отримують Київ, Харків, Кривий Ріг, Маріуполь та інші міста. Отже, іншої альтернативи на сьогодні, ніж вирішення питання по терміновому запуску виробництва, немає», – заявили у «Київводоканалі».

У компанії підкреслили, що якщо завод «Дніпроазот» терміново не відновить свою роботу, то вже на початку наступного тижня подача води в централізовану водопровідну мережу в деяких регіонах та містах України може бути значно обмежена, а в деяких містах і повністю припинена.

Зазначимо, в середині червня «Дніпроазот» попередив, що він припиняє поставки та зупиняє виробництво рідкого хлору. У зв’язку з цим на підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води.

Про ситуацію, що склалася, Асоціація «Укрводоканалекологія» повідомила уряд та РНБО з проханням втрутитися та вирішити питання з поставкою хлору. 23 червня було проведено виїзне засідання в Дніпровській ОДА, де були начебто досягнені домовленості з керівництвом «Дніпроазоту» по відновленню виробництва хлору, але станом на 6 липня воно не запущене.


Нагадаємо, київська влада планує до 2019 року знищити хлорне господарство та перейти на сучасну технологію очищення води.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...