Астероїди в сонячній системі виявилися уламками планет

Вчені встановили, що 85% з 200 тисяч об’єктів у кільці астероїдів – це шматки планет, які сформувалися на ранніх етапах існування Сонячної системи

Астероїди в сонячній системі виявилися уламками планет
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Дослідники Університету Флориди виявили, що тисячі космічних каменів, які рухаються по орбіті навколо Сонця, виникли в результаті розпаду чи знищення стародавніх невеликих планет, які існували в нашій сонячній системі чотири мільярди років тому.

Повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Daily Star.

Видання зазначає, що це вдалося визначити завдяки дослідженню метеоритів, які час від часу падають на Землю. Вони, в свою чергу, – уламки астероїдів, які відкололися дуже давно. Вчені помітили, що їх природа відрізняється від тієї, яка повинна була б бути характерною для невеликих космічних тел.

Дослідники відзначають, що нове відкриття може бути корисним для розуміння загроз з боку космічних каменів, що падають на Землю.

«Ці чималі об’єкти рухаються у напрямку Землі, тому, звичайно, ми дуже стурбовані тим, як багато їх і з яких матеріалів вони сформовані», – сказав астроном-теоретик Стенлі Дермотт.

«Якщо якийсь нищівний космічний об’єкт буде наближатися до нашої планети, ми повинні знати його природу, якщо хочемо його нейтралізувати», – додав учений.

У своєму дослідженні вчені помітили, що орбіти астероїдів залежать від їх розміру. З такої точки зору, вони прийшли до висновку, що відмінності між метеоритами, які досягали поверхні Землі, можна пояснити тільки процесами, які відбувалися в достатньо великих тілах, з яких вони сформувалися. Адже дрібні об’єкти в космосі просто не могли переживати такі тектонічні зміни.

«Я не здивуюся, якщо ми в кінці встановимо, що астероїди головного поясу, а не тільки внутрішнього, колись належали до невеликої кількості великих батьківських тіл», – сказав Дермотт.


Нагадаємо, фахівці NASA дійшли висновку, що супутник Землі Місяць колись мав власну атмосферу завдяки безперервним виверженням вулканів, розташованих на планеті.

Також у NASA зафіксували на Марсі потужне сяйво, яке виявилося в 25 разів яскравіше будь-коли зафіксованих. Вчені зазначають, що причиною такого потужного сяйва стала сонячна буря, яка відбулася 11 вересня і викинула в космос величезну кількість плазми.

Раніше астрономи зробили дивовижне відкриття про сонячному ядрі. Вони змогли дуже точно виміряти швидкість обертання сонячного ядра, з’ясувавши, що вона відрізняється від швидкості обертання поверхні світила.

Джерело: Народна Правда