Британську медсестру заарештували за підозрою у вбивстві 8 немовлят

Друзі та знайомі Люсі Летбі не вірять, що вона може бути причетна до вбивств

Британську медсестру заарештували за підозрою у вбивстві 8 немовлят
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У Британії за підозрою у вбивстві восьми немовлят і замаху на вбивство ще шести заарештували 28-річну медсестру неонатологічного відділення лікарні графства Честер Люсі Летби.

Розслідування було розпочато у зв’язку з нез’ясовним зростанням смертності в неонатологічному відділенні лікарні. З 2009 по 2014 рік смертельних випадків було не більше трьох за рік. Однак у 2015 році у відділенні було зареєстровано вісім смертей, а в 2016 – п’ять, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Daily Mail.

Через підвищення дитячої смертності лікарня відмовилася від догляду за немовлятами, народженими раніше, ніж на 32 тижні вагітності, і закрила три відділення інтенсивної терапії.

У травні 2017 року поліція почала розслідування після повідомлення Королівського коледжу педіатрії та дитячого здоров’я про те, що дії персоналу у відділенні були неадекватними. Хоча перевірка не змогла виявити причини зростання смертності дітей в період з червня 2015 року по червень 2016 року, вона виявила ряд проблем. Серед них – значні прогалини в розкладі чергувань, проблеми з прийняттям рішень і небажання деяких співробітників звертатися за порадою до колег.


Британську медсестру заарештували за підозрою у вбивстві 8 немовлят


Детектив-інспектор Пол Хьюз, який очолює розслідування, назвав арешт Люсі Летби “значним кроком вперед”. Він також повідомив, що з тих пір, як поліція почала розслідувати справу, її зацікавив догляд за 32 немовлятами, 17 з яких померли.

В 2013 році в інтерв’ю Chester And District Standard Люсі Летби розповіла, що почала працювати у відділенні після закінчення навчання і дбала про дітей, які потребували різного рівня підтримки, пише BBC.

Вона працювала там також під час навчання, ще до того, як отримала кваліфікацію дитячої медсестри в Честерському університеті у 2011 році.

Летби має чисту запис в Раді медсестер і акушерок і навіть була обличчям кампанії по збору 3 мільйонів фунтів стерлінгів для свого відділення.

“Мені подобається бачити їх прогрес і підтримувати їх сім’ї”, – говорила вона тоді.

Друзі і знайомі Люсі Летби не вірять, що вона може бути причетна до вбивств, і стверджують, що це нічого не вказувало.

Один з її друзів описує Летби як “професійну медсестру”, яка була віддана “роботу своєї мрії” і “не образило б навіть муху”.


Нагадаємо, на Сумщині в пологовому будинку померло немовля. Хлопчикові було всього три дні, коли йому вкололи вакцину проти туберкульозу, а за кілька годин дитина померла.

Джерело: Народна Правда