Російські найманці, які воювали на Донбасі, вимагають від Путіна визнати їх учасниками бойових дій

Керівники приватних військових компаній отримують державні нагороди з рук особисто президента Путіна

Російські найманці, які воювали на Донбасі, вимагають від Путіна визнати їх учасниками бойових дій
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Президента Росії Путіна просять легалізувати приватні військові компанії і людей, які в них служили.

В “Відкритій заяві Загальноросійських Офіцерських Зборів” група “ветеранів збройних сил РФ і бойових дій” вимагає від російської влади легалізувати приватні військові компанії і, відповідно, людей, які в них служили, бо зараз вони позбавлені соціальних гарантій і їм загрожує кримінальне переслідування за найманство, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Радіо Свобода”.

Loading...

“Через відсутність правового статусу учасника приватної військової компанії солдати і офіцери, даних бойових підрозділів, не мають ніякої соціальної, реабілітаційної, економічної підтримки з боку держави”, – йдеться у зверненні.

“При цьому дані керівники приватних військових компаній (“Патріот”, “Вагнер” і ін.) отримують державні нагороди з рук особисто президента РФ. В рамках міждержавних переговорів афілійовані структури керівництва ПВК отримують вигідні економічні контракти”, – скаржаться найманці.

Бойовики приватних військових компаній також скаржаться, що вони знаходяться на особливому обліку в МВС і ФСБ РФ і постійно піддаються перевіркам. А сім’ї загиблих найманців, зважаючи на відсутність правових механізмів, змушені замовчувати факт участі рідних в ПВК.

Зі звернення також випливає, що рідні загиблих бойовиків піддаються залякуванню з боку силовиків і “інших осіб, які не мають правового статусу”. Найманці вимагають визнати за ними статус учасників бойових дій.

Цю заяву, як стверджується, відправлено до адміністрації президента РФ. Одним з тих, хто її підписав в якості “голови комітету” Загальноросійського офіцерського зібрання ” є Євген Шабаев, отаман казацького товариства “Ховріно”.


Нагадаємо, у Єкатеринбурзі, не приходячи до тями після падіння з вікна, помер журналіст Максим Бородін, який першим написав про смерть членів приватної військової компанії “Вагнера” в Сирії. Бородін випав із вікна своєї квартири на п’ятому поверсі 13 квітня.

раніше ми писали, що терористична приватна військова компанія “Вагнер” має намір перекинути до окупованого Донецька близько сотні бойовиків.

в результаті удару очолюваної США коаліції 7 лютого в Сирії загинули і отримали поранення близько 300 бійців пов’язаної з Кремлем приватної військової компанії “Вагнера”. Вони взяли участь в вилазці на стороні сил президента Сирії Башара Асада.

Джерело: Народна Правда
загрузка...