Скандальний мер Одеси подав до суду на Україну: названо причину

Європейський суд з прав людини прийняв заяву Геннадія Труханова до розгляду.

Скандальний мер Одеси подав до суду на Україну: названо причину
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

Міський голова Одеси Геннадій Труханов подав позов до Європейського суду з прав людини через начебто порушення його прав під час затримання правоохоронцями. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це на власному сайті повідомили юристи компанії Equity, які захищають його інтереси.

Loading...

Захист очільника Одеси вважає, що під час затримання було порушено статтю 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод “Про право на свободу та особисту недоторканність”. ЄСПЛ прийняв заяву.

“Ми неодноразово говорили про негативні процесуальні наслідки незаконного затримання Геннадія Труханова та факт порушення правоохоронними органами національного законодавства та міжнародних зобов’язань. Відповідну скаргу було прийнято і Європейським судом з прав людини 6 червня 2018 року”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у вересні 2016 року Одеська міська рада придбала будівлю, яка раніше входила до цілісного майнового комплексу ДП “Завод “Краян”, за 185 млн грн у приватної структури, яка своєю чергою на початку 2016-го заплатила за цей комплекс на аукціоні, організованому ліквідатором держпідприємства, 11,5 млн грн. Тобто вартість під час перепродажу зросла в 16 разів.

Отримані від мерії 185 млн грн фірма-продавець спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності. Проте детективи НАБУ і прокурори САП запобігли цій спробі й домоглися накладення арешту на рахунки компанії-продавця будівлі. Водночас 1 лютого слідчий суддя Солом’янського райсуду Києва скасував арешт частини коштів приватної компанії у розмірі 92,34 млн грн.

В подальшому, 6 лютого, арешт коштів було відновлено за клопотанням прокурорів САП. А 7 лютого знову скасовано в рамках розгляду скарги адвокатів на судову ухвалу від 21 грудня 2016 року. Проте через підозру щодо можливої легалізації коштів, одержаних у результаті корупційного злочину, ці кошти на рахунку компанії-продавця було заблоковано Державною службою фінансового моніторингу України. 13 березня суд поновив їхній арешт.


Як раніше писала НАРОДНА ПРАВДА, мера Одеси Геннадія Труханова відпустили на поруки. Рішення прийняв Солом’янський районний суд 15 лютого. У залі суду чиновника звільнили із-під варти. 

Додамо, що біля Солом’янського суду Києва представники націоналістичних організацій напали на мера Одеси Геннадія Труханова, де 22 лютого розглядалося клопотання про відсторонення його від посади.

Нагадаємо також, антикорупційні органи закінчили розслідування по меру Одеси. Геннадій Труханов і ряд співробітників міськради підозрюються в розкраданні коштів з міського бюджету в особливо великих розмірах при покупці за завищеною ціною (185 млн грн) приміщень колишнього заводу «Краян».

Джерело: Народна Правда
загрузка...