Супрун навчила українців боротися з залежністю від смартфонів

Існує специфічний набір симптомів, які виникають через те, що ми не відриваємося від телефону годинами

Супрун навчила українців боротися з залежністю від смартфонів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Глава Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, як подолати “залежність від смартфона”.

Про це вона написала в Facebook, передає НАРОДНА ПРАВДА.

За словами Супрун, надмірне користування телефоном змінює поведінку людини і впливає на його здоров’я не кращим чином.

“Існує навіть специфічний набір симптомів, як оніміння пальців або порушення постави, що виникають із-за того, що ми не відриваємося від телефону годинами”, – зазначає Супрун.

За її словами, дослідження підтверджують негативні ефекти від надмірного користування гаджетами, наприклад, зростають ризики виникнення залежності, порушення сну і навіть появи депресії.

Супрун дала кілька порад, які допоможуть зменшити час користування телефоном і зберегти здоров’я:

Не використовуйте телефон як будильник. “Ми буквально засинаємо і прокидаємося з телефоном, коли налаштовуємо будильник перед сном і вимикаємо його вже вранці. З-за того, що телефон знаходиться поруч з ліжком, з’являється спокуса відразу відповідати на не дуже важливі повідомлення або переглядати статус в соціальних мережах. Тому краще замінити телефон на звичайний будильник, і по можливості навіть не залишати телефон у кімнаті, де ви спите”, – радить Супрун.

В. о. міністра зазначила, що це стосується і годинника. Краще носити годинник на руці, ніж постійно перевіряти час на телефоні. У такому разі ймовірність, що ви будете відволікатися, зменшується в рази.

Вимкніть оповіщення. “Оповіщення дуже часто відволікають нашу увагу. Іноді ми реагуємо на одне повідомлення, а потім розуміємо, що вже протягом тривалого часу гортаємо стрічку новин в соціальних мережах. Щоб уникнути цього, налаштуйте оповіщення найбільш оптимальним чином, наприклад, вимикайте його в робочий час, або просто приберіть звук”, – рекомендує Супрун.

Визначте певний період протягом дня, коли ви не будете взагалі торкатися телефону. Телефон зазвичай не потрібний за обіднім столом, у ванній кімнаті або під час перегляду фільму або читання книги. Тому Уляна Супрун закликає планувати перерву від телефону в цей час, наприклад, залишати його в іншій кімнаті.

Видалити додатки і профілі в соціальних мережах, якими давно не користуєтеся. Це допоможе зберегти ваш час і не відволікати увагу на зайві попередження і звукові сигнали.


Нагадаємо, раніше Уляна Супрун розповіла, як боротися із симптомами підвищеної тривожності.

Джерело: Народна Правда