НАТО перекреслили надії українців

Київ прагне прискорити просування до євроатлантичних структур, але обставини грають проти України

НАТО перекреслили надії українців
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Україна не отримає статусу партнера з розширеними можливостями на нинішньому саміті НАТО. Сьогодні на конференції в Брюсселі зі сфери безпеки генсек альянсу Йенс Столтенберг перекреслив сподівання багатьох українців на швидке просування в питанні євроатлантичної інтеграції.

Loading...

Йенс Столтенберг порадив Києву працювати у вже діючих форматах взаємодії з альянсом. Зокрема, у комісії Україна-НАТО, але її роботу блокує Угорщина через претензії до українського закону “Про освіту”, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на 24tv.

Через позиції Будапешта, за підсумками зустрічі Україна – Грузія – НАТО, буде прийнято два окремих заяви.

Офіційну – по Грузії і заява голови – по Україні. У НАТО пояснюють, що остання не потребує затвердження усіма країнами-союзниками. Однак інший наш західний сусід Польща сподівається, що Україна таки стане членом НАТО.

“Дуже радий, що наші друзі з Грузії і України будуть присутні на розмові про їх відносини з Північноатлантичним Альянсом. Я сподіваюся, що рано чи пізно вони будуть частиною Північноатлантичної спільноти у повному сенсі цього слова”, – заявив Президент Польщі Анджей Дуда.

Навесні НАТО визнали євроатлантичні прагнення України, надавши статус аспіранта. І тепер Київ сподівається на відновлення Інтенсифікованого діалогу з Альянсом, який припинили за президентства Януковича. Але це повинні схвалити всі країни-союзники. Подальший розвиток відносин передбачає надання статусу партнера з розширеними можливостями і вже потім ухвалення плану дій щодо членства в Альянсі.

“Україна не рухається. Те, що відбувається, надання статусу аспіранта і так далі, не є інституційним рухом у напрямку членства”, – підкреслив директор фонду Майдан закордонних справ Богдан Яременко.

Поки складно спрогнозувати,  розвиватимуться відносини між Україною і НАТО. У Альянсу є більш нагальні проблеми, які потребують вирішення. США сваряться з країнами-союзниками. Дональд Трамп звинуватив європейські країни в невиправдано малих витратах на спільну оборону. А Німеччину американський президент взагалі назвав “заручником” Росії, а все із-за прагнення отримувати дешеві енергоносії з Росії, піддаючи небезпеці незалежність усіх країн-учасниць НАТО.


Раніше Будапешт вже тричі блокував засідання комісії “Україна-НАТО”. Основною претензією угорців є мовна стаття за українським законом про освіту.

Джерело: Народна Правда
загрузка...