Сила в правді

Навігація
Головна Новини Шкода і користь марихуани: експерти розділилися в думках

Шкода і користь марихуани: експерти розділилися в думках

Канада - не перша розвинена країна, яка легалізувала вживання коноплі

Шкода і користь марихуани: експерти розділилися в думках
в Новини/Правда про здоров'я/Соціальна правда

Верхня палата канадського парламенту – сенат – ухвалила законопроект, що дозволяє використання марихуани. Напередодні таке ж рішення ухвалила нижня палата парламенту. Тепер закон має підписати генерал-губернатор Канади Жюлі Пейетт.

Повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на видання Express.

Коли закон вступить в силу, канадці у віці від 18 років зможуть купувати марихуану за 6,5 євро за грам. Однак не можна буде придбати більше 30 грамів. Цікаво, що легалізація марихуани була однією з передвиборчих обіцянок прем’єр-міністра Джастіна Трюдо, який визнав, що курив канабіс зі своїми друзями “п’ять-шість разів”, в тому числі і після обрання депутатом .

Що насправді відбувається з організмом. Та наскільки це шкідливо чи не шкідливо. Про це та про інше подискутуємо з В’ячеславом Заїкою, лікарем-наркологом вищої категорії, головним аддиктологом Національної медичної палати України, кандидатом біологічних наук, і Дмитром Ісаєвим, провідним науковим співробітником Інституту фізіології ім. А. Богомольця НАН України, експертом з нейрофізіології.

– Насамперед хочу запитати: яка дія марихуани на людину?

В’ячеслав Заїка: – при вживанні канабісу можливі і галюцинації, марення. Наслідки дії марихуани можуть спостерігатися навіть тижнями: як страхи, депресії, невмотивовані переживання. Я працював в реанімації, мав досвід допомоги пацієнтам, які потрапляли до лікарні після вживання марихуани. Тому знаю, про що кажу. В результаті тривалого вживання канабісу відбувається перебудова мислення: воно стає неефективним, нелогічним, фрагментованим. Людина втрачає соціальну активність, стає примітивною, дезорієнтованим, складні професійні завдання йому не під силу.

Дмитро Ісаєв: – Багато дослідників вважають: канабіс завдає меншої шкоди організму, ніж алкоголь. Це міф, що канабіоїди такі неймовірно шкідливі! Скажімо, один з канабіоїдів – тетрагідроканнабінол – психоактивна речовина. Він викликає залежність, як, наприклад, від кави. Якщо вживати занадто високі дози, можлива панічна атака, яка проходить після того, як дія марихуани припиняється. Немає жодного наукового підтвердження, що це пов’язано з шизофренією. Негативних наслідків від вживання канабіоїдів протягом усього життя теж не виявлено. Вважається, що людина повинна викурити 16 кілограмів марихуани за 10 хвилин, щоб померти. Очевидно, що це неможливо.

– Чому прогресивні країни йдуть по шляху легалізації конопель?

В’ячеслав Заїка: – Неправда, що багато держав це роблять. Ось легалізувала Канада. Можна вживати марихуану в Нідерландах, але лише в окремих місцях. І це в законі позначено. У США ситуація різниться: у деяких штатах дозволено вільно купити коноплю, у деяких за це садять у в’язницю. А, наприклад, в Арабських Еміратах і Китаї за вживання наркотиків, включаючи марихуану, передбачена смертна кара.

Дмитро Ісаєв: – Варто згадати ще Уругвай. У цій країні теж дозволено вживання марихуани в рекреаційних цілях (простіше кажучи, для відпочинку) – мова про доросле населенні. А для медичних потреб коноплю можна застосовувати майже по всьому Євросоюзу, а також в Ізраїлі, Австралії, Новій Зеландії. У нас заборонено використовувати марихуану для будь-яких потреб. Країни, які йдуть по шляху легалізації, хочуть, щоб канабіоїди були належної якості, легально продавалися виключно дорослому населенню, тобто, мова йде про обмеження поширення серед дітей. Адже нелегально наркомафія продає канабіоїди всім, хто хоче купити. І якість їх невідома.

– До речі, які хвороби лікують коноплею?

– Епілепсію, глаукому, деякі види раку, анорексію, хворобу Альцгеймера, хворобу Паркінсона, хворобу Крона, деменцією та багато інших. Цікаво, що, наприклад, в лікуванні епілепсії хороші результати дають навіть непсихоактивнї канабіоїди. Але і вони у нас поки заборонені.


Раніше НАРОДНА ПРАВДА  повідомляла, що безсоння є дуже неприємним досвідом, тим більше, що лікарі часто не можуть знайти правильне лікування цього хронічного захворювання. На думку американських вчених, майже кожен, хто вибрав марихуану для лікування безсоння, навіть не підозрював, що інгредієнти, такі як nabilone donabinol і marinol відповідають за легкий сон.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: