Сила в правді

Навігація
Головна Новини Львівського професора звинуватили в сексизмі

Львівського професора звинуватили в сексизмі

У медуніверситеті стали на захист свого викладача, який розповідав, що робити відкриття є "суто чоловічою справою"

Львівського професора звинуватили в сексизмі
в Новини/Соціальна правда

У червні розгорівся скандал навколо доповіді професора Львівського національного медуніверситету. Завідувач кафедри психіатрії, психології та сексології Ростислав Білобривка, здивував громадськість своїми поглядами на “індивідуальні відмінності” між чоловіком і жінкою. Його висновки обурили навіть Моз: ідеї назвали дискримінаційними і псевдонауковими.

Повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на ТСН.

Тоді в соцмережах користувачі пошматували на цитати тези вченого з “психологічних відмінностей між чоловіком і жінкою”, оприлюднені ним у квітні на конференції “Свідомість, мозок, мова: актуальні проблеми та міждисциплінарні досягнення”.

Ось кілька фрагментів з досліджень Білобривки:

“Жінки нічого не відкривають, відкриває завжди тільки чоловік. Жінка завжди чекає, коли її відкриють, адже вона є сама таємницею, то як може таємниця відкривати таємницю. Їй це не потрібно від природи. А відкривати, проникати куди – це суто чоловіча справа “. […] Можна стверджувати, що чоловічий мозок, його псюхе, як і його фізіологія, заточені на проникнення або на відкриття, яке і є проникненням. Саме ця особливість психіки і фізіології становить істотну і визначальну різницю між психічним укладом життя жінки і чоловіка. Тому жінки від природи завжди конформні, вони свято дотримуються правил, приписів, законів, які засвоїли в дитинстві “.

“Перш ніж провести з чоловіком ніч, жінка хоче зрозуміти, чи любить вона його. А чоловік може зрозуміти чи любить він жінку після того, як провів з нею ніч. Це тому, що для жінки мета – любов, а секс – це засіб. Для чоловіка навпаки: мета – секс, а любов – засіб “.

“Чоловіки віддають перевагу чоловічому суду. Втім жінка. знаючи стійкість жіночого судження, також більш схильна до чоловічого суду. Принаймні чоловічий суд дає їй можливість сподіватися на прощення і виправдання навіть у тих випадках, по яких інший суд негайно виніс би обвинувальний вирок “.

“Чоловік прощає і забуває, в той час як жінка прощає і не забуває. Ця якість ріднить жінок з кішками “.

Цитати Білобривки почали поширюватися у Facebook після посту співзасновника проекту освітніх онлайн-курсів Prometheus – Івана Примаченко.

“У будь-якому західному університеті такий професор був би з ганьбою звільнений на наступний день, а конференцію, яка допустила публікацію псевдонаукових тез, ліквідовано”, – прокоментував він фрагменти доповіді львівського вченого.

На повідомлення Примаченко відреагувала і виконуюча обов’язки голови Моз Уляна Супрун.

“Напевно треба допомогти йому (Білобривці, – ред.) Зруйнувати кілька міфів про жінок”, – написала вона в коментарі.За кілька днів ректор університету Борис Зіменковський отримав листа від Моз за підписом заступника Супрун – Олександра Лінчевського. У ньому говорилося про те, що відомство разом з медичної науковим співтовариством обурений поширенням “псевдонаукових теорій і відверто дискримінаційних ідей за гендерною ознакою”.

“[…] пан Білобривка вимовляє як наукового доповіді набір дискримінаційних кліше, заснованих на гендернвй моделі архаїчного суспільства. […] До того ж, більшість тез мають явний характер сексизму та “побутових” гендерних стереотипів, які не підтверджені, давно спростовані сучасною наукою і практикою суспільних відносин в демократичних країнах “, – підкреслив Лінчевський.

У Моз зазначили, що вислови львівського викладача суперечать Конституції України, а також засумнівалися в його професіоналізмі. Відомство порекомендувало вузу розглянути питання перебування Білобривки на його посаді завідувача кафедри, оскільки він “ганьбить імідж університету і української науки в цілому”. Також Моз рекомендував Міносвіти перевірити дисертацію професора на відповідність вимогам наукової чесноти: “У разі виявлення в ній псевдонауки, дискримінаційних тверджень та інших порушень, розглянути питання про позбавлення його вченого звання».

У Львівському медуніверситеті вирішили скликати етичну комісію.11 липня Примаченко оприлюднив її рішення: Білобривку “визнали не винним».


Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, у Центрі громадського здоров’я при Моз України провели дослідження якості води на водоймах країни, використовуваних як громадські пляжі, і назвали перелік водойм по всій країні, де краще не купатися.

Раніше у Моз розповіли про реформу дитячих будинків — замість них в Україні будуть організовані паліативно-реабілітаційні центри.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: