Окупованому Криму загрожує катастрофа: люди вже почали кидати власні будинки

Проблема з водою на півострові щороку лише поглиблюється

Окупованому Криму загрожує катастрофа: люди вже почали кидати власні будинки
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У анексованому Криму катастрофічно бракує води, люди навіть кидають власні будинки, адже не мають чим поливати городи. У деяких районах півострова вже оголосили надзвичайний стан.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на OBOZREVATEL.

“За чотири роки, коли українська влада перекрила постачання води каналом, різко розширилися солончаки, і в степових районах зараз нічого не росте. В районі Керчі, Армянська в селах деякі люди навіть виїздять, бо у них немає води. Переселяються в інші райони”, – розповіла кримчанка Анастасія Шевчук, яка щойно повернулася з півострова.

Також Анастасія каже, що у кримчан є проблеми зі свердловинами.

На сайті “Міністерства сільського господарства” анексованого Криму повідомляється, що сума збитку аграріям через посуху склала 250 млн руб. Ще в червні у чотирьох районах півострова навіть оголосили надзвичайну ситуацію через посуху. Тоді суму збитку оцінювали в мільйон рублів. Тепер зону НС розширили ще на два райони – Джанкойський і Ленінський. Всього, за оцінками “кримських чиновників”, півострів через посуху втратив 20 тис. га врожаю.

Екс-депутат Верховної Ради, голова громадської організації “Сила права” Андрій Сенченко, який раніше жив у Криму, каже, що проблема з водою на півострові щороку лише поглиблюється.

“Раніше, до 2014 року, Крим на 80% забезпечувався дніпровською водою, яка йшла туди по каналу з материкової частини. У 2014 році ми цей канал перекрили. Хоча споживання у них впало через те, що не стало туристів, але все одно води бракує. У степових районах землеробство просто вмерло. У Керчі, Феодосії, Судаку вода подається за графіком, в Алушті і Ялті менше проблем, але вони є. До того ж на півострові почали масово бурити свердловини окупанти, забирати воду з підземних горизонтів, звісно, почала виходити сіль”, – зазначив у розмові з нами Сенченко.

За його словами, є єдиний спосіб вирішити проблему – повернути Крим Україні.

“Ми повинні економічно тиснути на Росію. Так, мені шкода людей, які там живуть. Але це їхня невелика жертва за те, щоб звільнити наші території. Хлопці на фронті жертвують великим – своїми життями і здоров’ям”, – вважає Сенченко.


Нагадаємо, на окупований Крим обрушилася ще одна напасть – біологічна. У мережі показали фотографії щурів, які заполонили вулиці Севастополя в окупованому Криму.

Джерело: Народна Правда