Сила в правді

Навігація
Головна Новини Чому керування авто небезпечно для здоров'я: вчені знайшли пояснення

Чому керування авто небезпечно для здоров’я: вчені знайшли пояснення

Вже через 15 хвилин характерних автомобільних вібрацій учасники продемонстрували зростання сонливості

Чому керування авто небезпечно для здоров’я: вчені знайшли пояснення
в Новини/Правда про здоров'я/Соціальна правда

Австралійські вчені з RMIT University в Мельбурні підрахували, що вже через 15 хвилин після початку руху водія починає хилити в сон, навіть якщо він перед цим добре виспався.

Повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на medaboutme.ru

У ході дослідження вчені аналізували стан 15 осіб за допомогою віртуального симулятора поїздки на машині. Для експерименту була змодельована поїздка по одноманітній двосмуговій трасі протягом тривалого часу.

Вже через 15 хвилин характерних автомобільних вібрацій учасники продемонстрували зростання сонливості — цей стан реєструвався по зміні частоти серцевих скорочень. Через півгодини від початку «руху» стали знижуватися концентрація і увага випробовуваних. А через півтори години, за розрахунками експертів, значно збільшився ризик потрапляння в ДТП.

У процесі експерименту дослідники міняли частоту вібрації сидіння «водія». Було показано, що тривалі вібрації на низьких частотах викликають сонливість навіть у здорових відпочивших людей. Саме такі вібрації впливають на організм водіїв звичайних автомобілів і великих вантажних фур.

Стан втоми посилюється, якщо при цьому займатися вирішенням інтелектуальних завдань — вони активують нервову систему організму і призводять до збільшення частоти серцевих скорочень.

Вчені вважають, що виробникам автомобілів варто обміркувати концепцію водійського крісла, яке могло б нівелювати ефект, викликаний характерними вібраціями рухомого автомобіля.


Нагадаємо, австралійські учені знайшли «другий мозок» в кишечнику людини.

Раніше ми писали про овочі, які допоможуть зберегти здоров’я мозку.

Також, дослідники з Вікторіанського університету і Університету Гента описують особливу зону мозку – середню поясну кору, яка допомагає нам робити нудну роботу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: