Сила в правді

Навігація
Головна Новини Президент Польщі вимагає історичної правди від України: подробиці

Президент Польщі вимагає історичної правди від України: подробиці

Президент Польщі вимагає історичної правди від України: подробиці
в Новини/Політична правда

Повернувшись до Варшави після зустрічі з президентом України Петром Порошенко в Брюсселі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що між двома країнами є великі розбіжності по історичному питанню.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА посилаючись на “Польське радіо“.

“Я чекаю історичної правди. Я кажу зрозуміло: на Волині не було ніякої польсько-української війни, там був геноцид, там здійснювали етнічні чистки поляків, звичайних людей в селі, і хліборобів польських сімей, дітей”, – сказав Дуда, відповідаючи на питання про причини, чому не були організовані спільні польсько-українські заходи по вшануванню жертв сімдесят п’ятих роковин Волинської трагедії.

“Президент відповідає: але були акції також з польської сторони. Я це не заперечую. Були, звичайно, тільки диспропорція – величезна. Адже якщо говорять, що загинуло лише кілька тисяч, хоча деякі стверджують, що менш ніж 10 тисяч українського населення, то польські втрати оцінюють у 100 тисяч людей. І це не були військові, я ще раз повторюю, це були цивільні особи”.

За словами польського президента, ці питання “повинні вирішувати історики”.

“Але для того, щоб ми могли їх вирішувати, має бути як мінімум згода на ексгумацію”, – зазначив президент.

“Якщо хтось не хоче погодитися на ексгумацію, то я запитую, чому він боїться, що історична правда завдяки ексгумації буде насправді відкрита і абсолютно доведена, скільки цих людей лежать в цих масових могилах?”, – запитав Дуда.

Дуда вважає, що правда є умовою розвитку хороших відносин між Києвом і Варшавою в майбутньому. “Навіть якщо ця правда болісна”, – зазначив він.

Дуда додав, що вона може бути болючою як для української, так і для польської сторони. “Бо треба сказати: ми теж не були святі в цьому і теж маємо перед чим схилити голову”, – додав Дуда.


Як раніше повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, події 1940-х років на Волині були етнічною чисткою, а не війною між Україною і Польщею, сказав президент Польщі Анджей Дуда під час візиту в селище Олика (Волинська область) на запрошення католицького Собору святих апостолів Петра і Павла, в зв’язку з 75-річчям Волинської трагедії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: