Українцям пояснили, чому вони отримують маленькі пенсії

Розмір пенсій повністю відповідає рівню офіційних доходів населення

Українцям пояснили, чому вони отримують маленькі пенсії
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Українці отримують мізерні пенсії через низький рівень офіційних доходів та тіньову економіку.

Про це повідомили у Мінсоцполітики, пише НАРОДНА ПРАВДА.

“Насправді, розмір пенсій повністю відповідає рівню офіційних доходів населення. По-перше, рівень доходів прямо впливає на розмір відрахувань до Пенсійного фонду та виплату пенсій сьогоднішнім пенсіонерам; по-друге, він так само впливає на розмір майбутньої пенсії тих, хто сплачує ці внески сьогодні. Тобто, мізерні пенсії є прямим наслідком мізерних офіційних доходів”, — зауважили у міністерстві.

У відомстві пояснили, що внески до пенсійної системи сплачуються лише з декларованої частини заробітку, а тіньовий ринок не бере участі в пенсійній програмі, при цьому, він складає близько 30% економіки України.

“Підвищити пенсії можна, якщо збільшити офіційні доходи населення через зростання зарплат та провівши детінізацію економіки”, — наголосили у міністерстві.

У Мінсоцполітики радять сьогоднішнім пенсіонерам повною мірою використовувати усю державну підтримку, на яку вони мають законне право. Зокрема субсидії на комуналку та допомогу від місцевих органів влади.


Нагадаємо, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що підвищення пенсій в Україні відбувається автоматично – без маніпуляцій і виключно на основі законодавчих норм і можливостей бюджету.

Джерело: Народна Правда