Історична зустріч в Гельсінкі: про що говорили Путін і Трамп

Загалом президенти США і Росії лишилися задоволеними самітом.

Історична зустріч в Гельсінкі: про що говорили Путін і Трамп
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда/Фото/Відео

Сьогодні в Гельсінкі відбулися переговори президента Росії Володимира Путіна і президента США Дональда Трампа, під час яких президенти обговорили багато актуальних питань, в тому числі і  ситуацію в Україні. Після зустрічі Трамп і Путін вийшли до журналістів на спільну прес-конференцію.

НАРОДНА ПРАВДА інформує про основні тези з прес-конференції.

Першим говорити почав Володимир Путін, який назвав переговори з президентом США “успішними”.

“Переговори з президентом США Дональдом Трампом відбулись у відвертій і діловій атмосфері, вважаю їх доволі успішними і корисними. Ми розглянули поточну ситуацію і перспективи російсько-американських відносин, ключові питанні міжнародного порядку денного”, – заявив президент Росії.

Президент США Дональд Трамп  заявив, що погані відносини США і РФ “змінилися чотири години тому”.

«Наші відносини ніколи не були гіршими, ніж зараз, але це змінилося приблизно чотири години тому», – сказав Трамп, додавши,  що «відмовитися від участі політично дуже легко”, але зазначив, що вважав за краще ризикнути.

«Розбіжності між нашими країнами добре відомі, і ми з президентом Путіним детально обговорили їх сьогодні», – сказав президент США.

Путін визнав, що російсько-американські відносини зараз переживають непростий період.

“Всім очевидно, що двосторонні відносини переживають важкий період, проте ці труднощі, напружена атмосфера, яка склалась, не мають об’єктивних причин. Холодна війна давно закінчилась, епоха гострого діалогічного протистояння двох сторін відійшла давно в минуле, ситуація у світі кардинально змінилась”, – сказав Путін перед журналістами.

Президент Росії Володимир Путін ствердно відповів на запитання журналіста “Чи хотіли ви перемоги Трампа на виборах?”.

“Так, я хотів перемоги Трампа”, – прямо заявив президент Росії.  – Причина такого бажання – Трамп говорив про нормалізацію відносин із Росією, пояснив він.

На питання про охолодження в російсько-американських стосунках Володимир Путін відповів: “Ми вели себе нерозумно, давно вже треба було щось робити, зустрічатися”.

Також Путін прокоментував звинувачення у втручанні у вибори президента США: “З чого ви взяли, що президент Трамп мені довіряє? Я йому в повній мірі довіряю. Він захищає інтереси США, я  – Росії”, – заявив Путін.

Президент США Володимир Путін передав Дональду Трампу м’яч   ЧС-2018 зі словами:  “Відповідаю на питання щодо того, що в Сирії м’яч на стороні Росії. Тепер м’яч на стороні Америки”.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що під час переговорів з президентом США Дональдом Трампом обговорювалася «важливість добросовісної реалізації Мінських угод».

“При обговоренні української кризи звернули увагу на важливість добросовісної реалізації мінських домовленостей. США могли б рішучіше наполягати на цьому і налаштовувати українське керівництво на цю роботу”, – заявив він.

“Позиція президента США Дональда Трампа стосовно анексії українського півострова Крим уже була неодноразово озвучена раніше, а для Росії це питання не підлягає обговоренню”, – так  президент РФ Володимир Путін  відповів на питання про анексію Криму.

“Позиція президента Трампа стосовно Криму відома”, – наголосив Путін у відповідь на запитання одного з журналістів. Російський лідер дав зрозуміти, що зрушень цієї позиції не відбулося.

Також за словами Володимира Путіна, він запевнив Трампа у тому, що Росія готова зберегти транзит газу через Україну.

“Більш того, ми готові продовжити транзитний контракт, який закінчується в наступному році в разі врегулювання суперечки між господарюючими суб’єктами в Стокгольмському арбітражному суді “, – заявив Путін.


Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, Володимир Путін із годинним запізненням прилетів на переговори із американським лідером Дональдом Трампом у  Гельсінкі.

Джерело: Народна Правда