Розкрито майбутнє України післа запуску “Північного потоку-2”

Введення в дію російських газопроводів "Північний потік-2" і "Південний потік" можуть коштувати Україні 3% ВВП на рік.

Розкрито майбутнє України післа запуску “Північного потоку-2″
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Введення в дію  російських газопроводів “Північний потік-2” і “Південний потік”  завдасть економіці України істотних збитків.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву зробив комерційний директор НАК” Нафтогаз України “Юрій Вітренко в ефірі “Радіо НВ“.

Loading...

Чиновник оцінив втрати від запуску російських газопроводів у $3 млрд на рік, що складатиме  мінус 3% ВВП України.

“Україна зараз відстає від Європи за темпами економічного зростання, але навіть цього  не буде, якщо Україна не матиме   транзиту”, – повідомив Вітренко.

Як зазначив чиновник, якщо проекти “Північний потік-2” і “Південний потік” будуть втілені в життя, вже в 2020 році Росія зможе відмовитися від транзиту газу територією України.

Вітренко назвав  будівництво “Північного потоку-2” і “Південного потоку” політичним проектом, за допомогою якого Москва хоче диктувати правила Києву.

“План Кремля полягає в тому, щоб після введення в дію цих проектів сказати українцям: дивіться, ми взагалі можемо через вас не здійснювати транзит. Тому, якщо ви хочете отримати якісь кошти, ось тоді давайте робіть, що ми скажемо. Поки вони зараз не в такій ситуації, вони хочуть її створити”, – резюмував Вітренко.


Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, Україна в рамках стягнення з Росії боргу за рішенням Стокгольмського арбітражу може завдати болючого удару Кремлю, ініціювавши арешт акцій “Північного потоку“.

Нагадаємо, “Нафтогаз” виграв суперечку з російським “Газпромом”. Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги “Нафтогазу” щодо компенсації за недопоставлені “Газпромом” обсяги газу для транзиту.

Додамо, США критикують будівництво нового газопроводу “Північний потік-2“ з Росії в Євросоюз в обхід України.

Джерело: Народна Правда