Українців труять підробленим маслом: як розпізнати обман

Журналісти знайшли в Україні фейкові маслозаводи

Українців труять підробленим маслом: як розпізнати обман
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

В Україні працюють фейкові заводи, які замість масла виробляють отруту.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на сюжет ТСН.

Loading...

Журналісти знайшли два підприємства, які підробляють продукцію. На Прикарпатті в селі Брошнів-Осада повинен працювати величезний маслозавод, але фізично цього підприємства немає. Таке ж фейковое підприємство працює у Шишаках Полтавської області.

Повідомляється, що власники реалізують свою продукцію за ціною від 20 до 25 грн. При цьому на етикетці зазначено, що масло виготовлено з 100%-ого коров’ячого молока і дотримані всі ГОСТи. Однак, у такому випадку виробники повинні працювати собі в збиток, тому що на ринку пачка справжнього масла коштує не нижче 40 грн.

Дану продукцію здали на експертизу, яка довела підробку. У цьому «олії» не було і краплі молока. Були суцільні трансжири, смак, вигляд і запах олії створювали хімічні барвники, емульгатори, консерванти, ароматизатори.

У Шишаках, де нібито роблять цей фальсифікат, не працює з 2016 року. На території все опломбовано. Під відкритим небом іржавіють ванни для сиру і ємності для вершків. Колись дуже давно шишацький завод був потужним підприємством, де робили один з кращих сирів, потім масло, згущене молоко.

Виявляється, підприємство, зазначена на пачці, має чотири філії разом з Шишаками. Воно називалося “Гадячсир”, потім “Техмолпром”, а зараз – “Полтавамолпрод”. Вивіски змінюються, а упаковка зроблена так, що воно виготовлене у Шишаках, його могли виготовити і в Гадячі, і в Білій Церкві.

А на Прикарпатті поблизу селища міського типу Рожнятів повинен працювати маслозавод, де виготовляють хімічну отруту. Адреса: вулиця Івана Мазепи, 115. У будинку, де мав бути завод, вдома нікого не було і явно виробництва олії в промислових масштабах не організуєш, сказано в сюжеті.

Журналісти відзначають, що при виробництві «масла» без молока використовують газ водень. Собівартість підробленої пачки масла – 5 гривень з упакуванням і доставкою. Експерти попереджають, що такий продукт небезпечний для здоров’я і не підлягає вживання в їжу.Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що українців попередили про підробку популярного продукту.

Джерело: Народна Правда
загрузка...