Глобальне потепління загрожує існуванню інтернету: вчені зробили заяву

Високий рівень моря вже незабаром може зруйнувати інфраструктуру, що забезпечує інтернет-зв'язок між великими містами

Глобальне потепління загрожує існуванню інтернету: вчені зробили заяву
Автор Желізняк Олександр в Без рубрики/Новини

Глобальне потепління загрожує існуванню інтернету: вчені зробили заяву.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Високий рівень моря вже незабаром може зруйнувати інфраструктуру, що забезпечує інтернет-зв’язок між великими містами – до такого висновку прийшли вчені з Університету Вісконсіна в Медісоні, США.

Останні дослідження показали, що вже до 2033 року вода може затопити до 4 000 миль (майже 6,5 тисяч кілометрів) оптоволоконних кабелів.

Експерти попередили, що першими можуть постраждати Нью-Йорк, Майамі і Сіетл, причому збій зачепить не лише ці конкретні міста, але і позначиться на всій глобальній системі комунікацій.

«Результати здивували нас. Ми очікували, що щось подібне відбудеться через років 50, але у нас немає часу», – зазначив професор комп’ютерних наук Вісконсинського університету Пол Барфорд.

Проводячи дослідження, вчені спиралися на дані інтернет-атласу, що відображає структуру мереж по всьому світу, а також прогнози підвищення рівня моря від Національного управління океанічних і атмосферних досліджень.

Автори проаналізували тільки ситуацію в США, проте, за їх словами, ця проблема стане актуальною для багатьох країн. Оптоволоконні кабелі прокладали 20-25 років тому, коли ще не було зрозуміло, до яких наслідків призведе зміна клімату. Вони стійкі до впливу вологи, але не є на 100% водонепроникними.

Враховуючи, наскільки близько більшість з них до рівня моря, їм не потрібно багато часу, щоб зануритися під воду, попереджають експерти.

Згідно з даними вчених, навіть якщо країни будуть суворо дотримуватися Паризьку угоду по клімату, до 2300 року рівень Світового океану підніметься на 1,2 метра, . Довгострокові зміни будуть зумовлені таненням льодів від Гренландії до Антарктиди, в результаті чого на материках зміняться берегові лінії.

Підвищення рівня води буде загрожувати містам світу від Шанхая до Лондона, низовинам у Флориді і в Бангладеш, а також цілим країнам.

«Зупинити процес затоплення практично неможливо. Ми можемо виграти трохи часу, але в довгостроковій перспективі нічого не зміниться», – зазначив Барфорд.

Як раніше повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, до Землі наближається гігантська комета Халк.

Джерело: Народна Правда