Угорщина продовжує звинувачувати Україну в бездіяльності

Угорщина продовжує звинувачувати Україну в бездіяльності
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто назвав мовну суперечку між Києвом та Будапештом “серйозним конфліктом” і пообіцяв надалі блокувати просування України в бік Європейського Союзу і НАТО.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Радіо Свобода.

Loading...

За його словами, відсутність на саміті НАТО засідання Комісії Україна-НАТО на рівні лідерів альянсу є результатом блокування Угорщини, оскільки Київ “нічого не зробив” для змін у пункті про мову в законі про освіту.

Сійярто додав, що переговори тривають, проте “нічого не було зроблено за майже вісім місяців для того, щоб привести (закон про освіту – ред.) у відповідності з міжнародними очікуваннями”. У разі, якщо Київ не виконає зазначених вимог, Угорщина не буде підтримувати просування України в бік Євросоюзу та євроатлантичного напрямку.

Сійярто пояснив, що саме тому відбулися блокування Угорщини і до саміту НАТО в Брюсселі, і на самій зустрічі не було проведено засідання комісії Україна-НАТО.

“Ми вирішили блокувати всі засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів та міністрів. Саме тому не було запланованого саміту Україна-НАТО під час зустрічей лідерів минулого тижня”, – зазначив Сійярто.


Нагадаємо, Угорщина послідовно блокує зустрічі представників НАТО і України на вищому рівні через українську освітню реформу.

Раніше Будапешт вже тричі блокував засідання комісії «Україна-НАТО». На думку Будапешта, новий закон про освіту обмежує права закарпатських угорців з вивчення рідної мови.

Джерело: Народна Правда
загрузка...