Влада відмовилася зробити День Вишиванки офіційним святом: з’явилися подробиці

Вперше День вишиванки відзначали у 2006 році

Влада відмовилася зробити День Вишиванки офіційним святом: з’явилися подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Апеляційна палата Міністерства економічного розвитку і торгівлі України відмовилася реєструвати День вишиванки.

Повідомляє НАРОДНА ПРАВДА. Про це написала Леся Воронюк, голова оргкомітету ГО “Всесвітній день вишиванки”.

Loading...


“А я сьогодні почуваюся “лнр-івською” пропагандисткою-колорадкою :( , адже по суті всю діяльність 12 років життя сьогодні Держава Україна назвала такою, що суперечить публічному порядку і є загрозливою для державного устрою. На офіційну відмову треба чекати місяць, але ось розшифровка того, що може означати ця відмова – що ми намагаємось запатентувати те, що містить порнографію, є антидержавним, расистським закликом, нецензурною фразою, не відповідає фундаментальним правовим нормам державотворення”, – написала вона.


Як раніше писала “НАРОДНА ПРАВДА”, щороку у третій четвер травня весь світ святкує День вишиванки. Цього року це 17 травня. Вперше День вишиванки відзначали 2006 року. До цього часу воно не закріплене жодним документом, має громадський характер та об’єднує свідомих українців. Однак щороку на третій четвер травня українці в усьому світі святкують День вишиванки. Цікаво, що кожен український регіон має абсолютно унікальний та символічний світ, який відображає на полотні.

Нагадаємо, що свято не має релігійного чи державного характеру, а покликане зберегти споконвічні українські народні традиції носити етнічний вишитий одяг.

Додамо, у Львові з нагоди 75-ї річниці заснування дивізії “Галичина” відбувся парад вишиванок під назвою “Марш величі духу”. Близько тисячі людей у вишиванках пройшли ходою центральними вулицями міста. 

Зазначимо, що Марина Порошенко одягла для зустрічі турецького лідера пальто з вишивкою і балетки. Елегантна Марина Порошенко супроводжувала президента України на зустрічі з президентом Туреччини Тайіпом Ердоганом і його дружиною Еміне. 

Також, студентам Харківського національного університету імені Каразіна знизили оцінки за вживання української мови і носіння вишиванок. Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на фб-пост мати однієї зі студенток Світлани Яковенко. «У Харкові в університеті ім. В. Каразіна студентами, які прийшли на іспит у вишиванках, знизили бали. Для викладача це був святий день – День Росії. Її обуренню не було меж. Тепер дівчата не будуть отримувати стипендію », – написала вона.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...