Формулу “Роттердам+” можуть скасувати: деталі нового законопроекту

Формулу “Роттердам+” можуть скасувати: деталі нового законопроекту
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Група народних депутатів Україна зареєструвала законопроект, відповідно до якого  пропонується скасування так звану формули “Роттердам+”.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, проект закону № 8626 опубліковано на сайті парламенту.

Loading...

Автори законопроекту В.Войціцька, О.Мушак, А.Левус, С.Висоцький та інші пропонують обрати за основу нову формулу утворення ціни на вугілля для розрахунку тарифів –  у розмірі 90% від їх ціни в Роттердамі, враховуючи вартість його транспортування територією України.

Діюча формула тарифу на електроенергію з вугілля передбачає повну його ціну в Амстердамі, до якої додано вартість транспортування вугілля  із самого Роттердаму.

Це, на думку авторів, дасть можливість знизити на 15% ціни на електроенергію в Україні  при одночасному збалансуванні доходів бюджету.

Автори законопроекту звертають увагу, що 85% всіх вугільних підприємств та 80% підприємств теплової генерації та теплоелектростанцій України входять до енергетичного холдингу ДТЕК Ріната Ахметова, а запровадження формули Роттердам+в 2016 році дало можливість енергохолдингу ДТЕК підвищити річний показник EBITDA (операційний прибуток до сплати відсотків, податків і амортизації)   в 2,4 рази до 17,8 млрд гривень.

У 2017 році показник EBITDA покращився ще на 29% до 23 млрд гривень або 865 млн доларів. Тож з моменту запровадження формули “Роттердам+” прибутки компанії Ріната Ахметова зросли у 3 рази.

Народні депутати в поданом законопроекті зазначають, що експортна ціна за кВт*год електроенергії нижча, ніж ціна, яку платять за електроенергію українські споживачі –  1,21 грн за кВт*год (середня вартість експорту електроенергії) проти 1,35 грн за кВт*год середня вартість для українських підприємств).


Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, раніше на офіційному сайті Верховної Ради опублікували інформацію про прийняття поправки, яка дозволить одному з найбільших енергохолдингів ДТЕК, що належить мільярдерові Рінату Ахметову, не платити в держбюджет понад 3 млрд грн податків.

Джерело: Народна Правда
загрузка...