Епідемія ВІЛ: експерти повідомили про нову світову загрозу

У світі щорічно реєструють 1,8 млн нових випадків захворювання.

Епідемія ВІЛ: експерти повідомили про нову світову загрозу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Британські експерти прогнозують відновлення по всьому світу активності захворювання на ВІЛ, що може стати наслідком зменшення фінансування цього напрямку в останні роки.  Вони висловили занепокоєння тим, що сьогодні світ більше не прагне подолати пандемію до 2030 року – таке рішення погодили раніше країни-члени ООН.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише ВВС.

У світі 37 мільйонів людей живе з ВІЛ/СНІД, щороку реєструють 1,8 млн нових випадків захворювання, і хоча в останні роки зафіксовано деяке падіння цих показників, медики вважають, що говорити про  зниження рівня захворюваності ще рано.

ВІЛ-інфікування  залишається стійким явищем  в маргінальних групах, серед молоді і жінок, та в країнах, де низький рівень лікування цієї хвороби.

Розмір фінансування для боротьби зі СНІДом впродовж останніх років залишається незмінним – 14,7 млрд фунтів, та все ж це називають  на 5,4 млрд менше, ніж  необхідно для досягнення цілей.

Експерти також закликали до більш тісної співпраці між спеціалістами в галузі охорони здоров’я для покращення способів лікуванням захворювання, для цього відійти від принципу “винятковості” ВІЛ-інфекції, що передбачає спеціальне фінансування, а натомість  поєднати скринінг на ВІЛ з іншими неінфекційними захворюваннями, такими як діабет та підвищений тиск.

Приміром, за підрахунками експертів, якщо в Індії поєднати обстеження та лікування СНІДу  з лікуванням сифілісу серед геїв та жінок, які працюють у секс-індустрії, це дало б змогу знизити кількість нових випадків інфікування ВІЛ на національному рівні на 7% до 2028 року.


Як раніше повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, виконуюча обов’язки  міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що лише  88% ВІЛ-інфікованих українців отримують антиретровірусну терапію.

Також повідомлялося, що вчені знайшли  спосіб боротьби із ВІЛ. Американські вчені розробили антитіла, які вбивають до 99% штамів вірусу і здатні знищити інфекцію на ранній стадії.

Додамо, що лікарі назвали симптоми СНІДУ у чоловіків і жінок. Найпершою ознакою СНІДу вважається погане загоєння ран і порізів. Будь-яка подряпина у таких пацієнтів з часом починає гноїтися і кровоточити.

Джерело: Народна Правда