В Україні суттєво подорожчали хліб та горілка: як змінилися ціни

Хліб здорожчав у середньому на 60 копійок за буханку

В Україні суттєво подорожчали хліб та горілка: як змінилися ціни
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

За останні сім місяців в Україні зросла вартість низки продуктів. Зокрема додали в ціні хліб та алкоголь.

Про це свідчать дані Держстатистики, розповідає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Хліб здорожчав у середньому на 60 копійок за буханку. У червні буханець пшеничного з борошна вищого сорту коштував в середньому за 13,5 грн.

Зросла й вартість вершкового масла, у середньому ціна піднялася на 52 копійки. Середня ціна 200-грамової пачки масла у червні склала 36,4 грн.

Інші продукти також зросли у ціні. Зокрема, крупи ячні — на 58 коп. до 10,4 грн за кг, ковбаси варені першого сорту — на 4,07 грн до 86,6 грн за кг, олія соняшникова — на 26 коп. до 34,4 грн за літр.

Також здорожчали й алкогольні напої. Півлітрова пляшка вітчизняного пива у середньому коштує 14,51 грн, ціна зросла на 73 копійки.

Пляшка вина об’ємом 0,75 л піднялася в ціні на 1,6 грн — до 60,41 грн, пляшка горілки об’ємом 0,5 л — на 87 копійок до 81,93 грн.

За словами економіста Олександра Охріменка, алкоголь в Україні дорожчатиме наступні вісім років. Це пов’язано із зобов’язаннями України перед ЄС щодо підвищення акцизів на алкоголь.


Разом із тим, якість продуктів харчування в Україні залишає бажати кращого. Нещодавно у Києві покупці придбали хліб, споживання якого становить небезпеку для здоров’я. У мережу виклали фото буханця, на якому “квітне” пліснява.

Але жодне подорожчання не змусить українців відмовитися від спиртного – за перший квартал 2018 року в Україні купили спиртного на 38 мільярдів гривень.

Джерело: Народна Правда