Хто кого: Путін вирішив позмагатися з Ілоном Маском

Запуск російської ракети "Союз-5" планується через чотири роки

Хто кого: Путін вирішив позмагатися з Ілоном Маском
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У Російській Федерації заявили про початок роботи над створенням потужної ракети «Союз-5», яка має бути прямим конкурентом носія Falcon 9 компанії Ілона Маска SpaceX.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, з посиланням на офіційну сторінку у соціальній мережі Twitter голови «Роскосмосу» Дмитра Рогозіна.

У заяві йдеться, що “Енергія”, “Прогрес” і “Енергомаш” приступили до роботи над створенням “Союз-5”.

“Потім починаємо роботу з надважкої ракети-носія. Це дозволить мобілізувати всю ракетно-космічну галузь, оновити її і використовувати наш потужний конструкторський і виробничий потенціал” – написав Рогозін.


Хто кого: Путін вирішив позмагатися з Ілоном Маском


Наголошується, що запуск носія планується через чотири роки з космодрому Байконур.

Як відомо, «Союз-5», який насправді є осучасненою версією радянської ракети «Зеніт», заяв як конкурент ракети Falcon 9 американської компанії Ілона Маска SpaceX. На даний момент, вартість ракети оцінюється в 30 мільйонів доларів. Зазначимо, що «Союз-5» являє собою двоступневу середню ракету, маса якої близько 530 тонн, довжина 61,87 метра, діаметр 4,1 метра, двигун першої ступені — РД171МВ, двигун іншого ступеня — РД0124МС. Компоненти палива: окислювач — рідкий кисень, пальне — нафтил. Маса виведення корисного навантаження на низьку навколоземну орбіту з космодрому Байконур становить близько 18 тонн.


Нагадаємо, що раніше НАРОДНА ПРАВДА пвідомляла про запуск в космос ракети Falcon 9 з п’ятьма телекомунікаційними супутниками Iridium NEXT і двома супутниками GRACE.

Джерело: Народна Правда