Іспанія врятувала півтисячі мігрантів від смерті

Рятувальники підібрали 257 мігрантів з 20 човнів в Гібралтарській протоці. Ще 190 осіб були підібрані з чотирьох човнів в морі Альборан

Іспанія врятувала півтисячі мігрантів від смерті
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

В Іспанії за один день, 22 липня, врятували 447 мігрантів, які намагалися перетнути Середземне море з Північної Африки.

Повідомляє НАРОДНА ПРАВДА. Про це з посиланням на морську рятувальну службу країни повідомляє в понеділок, 23 липня, Associated Press.

За даними рятувальників, вони підібрали 257 мігрантів з 20 човнів в Гібралтарській протоці. Ще 190 осіб були підібрані з чотирьох човнів в морі Альборан.

Крім того, днем раніше іспанська рятувальна служба прийняла з човнів 329 мігрантів.


Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що після кількох тижнів переговорів і конфліктів з президентом Італії Серджо Матареллою, популістське “Рух п’яти зірок” і ультраправа партія “Ліга Півночі”, які критикують Євросоюз і виступають за зняття санкції з Росії, все ж зформували уряд, який очолив безпартійний професор права Джузеппе Конте. Лідер Руху “п’ять зірок” Луїджі ді Майо зайняв пост віце-прем’єра і міністра економічного розвитку, а лідер “Ліги Півночі” Маттео Сальвини став віце-прем’єром і міністром внутрішніх справ.

Нагадаємо, Євромайдан, в тому числі, був породжений запитом суспільства на нові політичні сили. Правляча до того моменту влада не користувалася широкою підтримкою суспільства і не демонструвала серйозних економічних успіхів, загрузла в корупції і всередині палацових інтригах. Однак і існуюча на той час опозиція мала неоднозначну репутацію в суспільстві.

Також, в Європейському Союзі з початку червня загострилися політичні розбіжності щодо проблеми прийому біженців і нелегальних мігрантів. Відразу кілька ключових країн ЄС виявилися втягнутими в жорстку дискусію з цього питання – як на міждержавному, так і на національному рівні. Так, у Німеччині коаліційний уряд Ангели Меркель опинилася в центрі нового кризи — через розбіжності в питаннях міграційної політики між канцлером і главою МВС Хорстом Зеехофером. Італія і Мальта потрапили під шквал критики інших членів ЄС після того, як 11 червня відмовилися прийняти судно з 629 мігрантами на борту.

Крім того, Італія дозволить висаджуватися на своїй території мігрантів, врятованим у Середземному морі в рамках морської операції Європейського союзу. Про це заявив глава МЗС Італії Енцо Моаверо Міланезі. Італія намагається переглянути мандат європейської операції «Софія», щоб врятованих мігрантів не привозили виключно в Італії.

Джерело: Народна Правда