Італія змінила своє рішення щодо мігрантів

Протягом наступних п'яти тижнів країни ЄС обговорять, як розподіляти по Європі мігрантів, врятованих у Середземному морі

Італія змінила своє рішення щодо мігрантів
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Італія дозволить висаджуватися на своїй території мігрантам, врятованим у Середземному морі в рамках морської операції Європейського союзу. Про це заявив глава МЗС Італії Енцо Моаверо Міланезі.

Повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на The Associated Press.

Італія намагається переглянути мандат європейської операції “Софія”, щоб врятованих мігрантів не привозили виключно в Італію.

Командир “Софії” нещодавно наказав кораблям, які беруть участь в операції, повернутися в порт, але в понеділок німецькі офіційні особи заявили, що німецький корабель, який бере участь в операції, знову відправився в море.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив в понеділок, що протягом наступних п’яти тижнів країни ЄС обговорять, як розподіляти по Європі мігрантів, врятованих у Середземному морі.


Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що після кількох тижнів перемовин та конфліктів з президентом Італії Серджо Матареллою, популістський “Рух п’яти зірок” та ультраправа партія “Ліга Півночі”, які критикують Євросоюз та виступають за зняття санкції з Росії, все ж сформували уряд, який очолив безпартійний професор права Джузеппе КонтеЛідер “Руху п’яти зірок” Луїджі ді Майо обійняв посаду віце-прем’єра та міністра економічного розвитку, а лідер “Ліги Півночі” Маттео Сальвіні став віце-прем’єром та міністром внутрішніх справ.

Нагадаємо, Євромайдан, в тому числі, був породжений запитом суспільства на нові політичні сили. Правляча до того моменту влада не користувалася широкою підтримкою суспільства та не демонструвала серйозних економічних успіхів, загрузла в корупції і всередині палацових інтригах. Однак і існуюча на той час опозиція мала неоднозначну репутацію в суспільстві.

Також, у Європейському Союзі від початку червня загострилися політичні розбіжності щодо проблеми прийому біженців і нелегальних мігрантів. Відразу кілька ключових країн ЄС опинилися втягнутими в жорстку дискусію з цього питання – як на міждержавному, так і на національному рівні. Так, в Німеччині коаліційний уряд Ангели Меркель опинився в центрі нової кризи – через розбіжності в питаннях міграційної політики між канцлером та главою МВС Хорстом Зеєхофером. Італія і Мальта потрапили під шквал критики інших членів ЄС після того, як 11 червня відмовилися прийняти судно з 629 мігрантами на борту.

Джерело: Народна Правда