Заборонений «АТБ»: як керівництво мережі супермаркетів порушує закони

Мережа "АТБ-Маркет" веде постійні суди

Заборонений «АТБ»: як керівництво мережі супермаркетів порушує закони
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Українська мережа супермаркетів «АТБ-Маркет» веде постійні суди, де оскаржує штрафи та санкції.

Так, в Миколаєві на вулиці Космонавтів, 142/1 вже кілька років працює магазин «АТБ», який визнано незаконним. Проте поки тривають суди, супермаркет продовжує працювати, порушуючи закони України.

Loading...

Відомо, що Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області скасував реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт по реконструкції магазину «АТБ-Маркет» з-за подання недостовірних відомостей у документі.

У відомстві зазначили, що під час планової перевірки з’ясувала, що замовник — ТОВ «АТБ-інвест» — затвердив проектну документацію, яка суперечить законам України.

«Не отримано необхідні вихідні дані — технічні умови пожежної та техногенної безпеки, водопостачання, водовідведення, а проектна документація не скріплений особистою печаткою головного архітектора або головного інженера проекту, які мають кваліфікаційний сертифікат. Тобто роботи по реконструкції виконані без належно затвердженого проекту», — повідомили в ДАБІ.

Крім того, під час перевірки інспекція виявила, що після перебудови приміщення експлуатується без реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації. Також виявлено інші порушення містобудівного законодавства.

За результатами перевірки Управління ДАБІ в області надало приписи про усунення вищевказаних порушень та оштрафувало порушника на 219,2 тисячі гривень.

Також у Миколаєві місцеві жителі виступили проти будівництва магазину «АТБ-Маркету».

Городянин Сагайдак Сергій розповів, що робочі перерили тротуари і дорогу, пошкодили газони, а будматеріали вивантажують прямо біля житлового будинку, що робить неможливим прохід людей додому.

«Хто з нашого міськради має наглядати за дотриманням правил безпеки будівництва в житловій зоні? Корабельний р-н … пр. Богоявленський і Р. Сагайдачного (Ватутіна) — перебудови першого поверху під супермаркет АТБ (зі слів працівників). Немає загороджень, дорога перерита і понівечені тротуари, перекопані газони і люди, які з маршрутки змушені йти з дітьми додому або по проїжджій частині дороги, або через будмайданчик. Будматеріали вивантажують прямо на дорозі. Були моменти, коли зовсім не можна було проїхати (живу поруч)», — обурюється українець.

Зазначимо, що це не перший випадок обурення громадян з приводу будівництва магазинів «АТБ-маркет». Так, у січні 2016 р., все в тому ж Миколаєві, ТОВ «АТБ-торгстрой», його директор і проектна організація вже були оштрафовані Управлінням ДАБІ в Миколаївській області за ряд порушень під час реконструкції нежитлових приміщень під магазин продовольчих та непродовольчих товарів на пр. Жовтневому, 342/5, в Миколаєві на 258,2 тисяч гривень.

Схожий скандал з будівництвом «АТБ» розгортається в Кременчуці, де будують магазин без без дозволу Управління державного архітектурно-будівельного контролю міста.

Відомо, що будівельники вже приступили до нелегальних робіт на першому поверсі будинку №63/16 на вул. Первомайській. Навпроти, як раз знаходиться залізничний вокзал.

«Ми викликали поліцію, кран до того часу вже «втік», а на водія вантажівки склали адміністративний протокол поліцією за заїзд на тротуар», — розповів начальник управління контролю за станом благоустрою Володимир Окунь.

Чиновник розповів, що робітники не захотіли з ним спілкуватися. Але Окунь зазначив, що замовником є торговельна мережа «АТБ-Маркет» з Дніпра.

«Є інформація, що вони викупили приміщення, де був банк і де був магазин меблів, і хочуть зробити великий магазин», — підкреслив Окунь.

Підкреслимо, що «АТБ» не в перше порушувати правила при будівництві магазину. Так, у Києві на вулиці Борщагівська, 154 в ТРЦ «Мармелад» побудували «АТБ», який не відповідає будівельним нормам.

Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції провів позапланову перевірку магазину «АТБ», що розташований на вулиці Борщагівська, 154 в ТРЦ «Мармелад».

В ході перевірки було встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «АТБ-Торгстрой» експлуатує нежитлові приміщення під магазин продовольчих та непродовольчих товарів без прийняття зазначеного об’єкта в експлуатацію, що є порушенням частини восьмої статті 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Компанії було виписано припис про усунення порушення ще 22 березня 2016 року. У документі було сказано, що з цього дня «заборонено експлуатацію магазину продовольчих та непродовольчих товарів з розвантажувальною рампою».

«АТБ» зобов’язали усунути встановлені правопорушення до 22 квітня 2016 року. Також на компанію наклали штраф у розмірі 124 020 гривень.

Однак з тих пір «АТБ» постійно обжалывает в суді цю постанову. Суди тривають вже більше двох років. Наступне судове засідання відбудеться 31 липня 2018 року. А поки тривають суди «АТБ» незаконно введе торгівлю в магазині, який порушив будівельні норми.

Роздрібна мережа компанії «АТБ-Маркет» заснована в 1993 році. Співвласниками «АТБ» в рівних частках є бізнесмени Геннадій Буткевич, Євген Єрмаков та Віктор Карачун, стан кожного оцінюється в 208 млн доларів.

В 2015-2016 рр. компанії, підконтрольні АТБ в Криму, заплатили в бюджет РФ близько 11 мільйонів доларів. Мова йде про мережі магазинів ПУД, що працюють на окупованому півострові після 2014 року.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...