На що українці витрачають свої гроші: з’явилася показова статистика

Українці жертвують відпочинком і розвагами, щоб вижити.

На що українці витрачають свої гроші: з’явилася показова статистика
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Майже половину своїх доходів українці витрачають на продукти – на це йде понад 40% зарплат громадян України. Такі дані навела Державна служба статистики.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йшлося у сюжеті “Сніданку з 1+1”.

На другому місці у піраміді витрат українців  –  оплата комунальних послуг і транспорт. А от найменше  витрачають українці на дозвілля – лише 3% своїх доходів. Людям доводиться економити на відпочинку, кафе, походах у кіно або театр.


Як раніше писала НАРОДНА ПРАВДА, дослідження Економічного дискусійного клубу, який порівнював витрати європейців та українців на продукти харчування, показало, що громадяни України стали менше витрачати грошей на їжу. Найбільшим попитом у продуктовому магазині користуються м’ясо різних видів, крупи, овочі, фрукти та хліб. Дослідники порахували витрати на харчування для білорусів, поляків, росіян, угорців, французів, іспанців. Українці, виявилося, витрачають на їжу більше грошей, ніж представники інших країн.

Додамо, що витрати українців на продукти харчування у першому кварталі 2018 року склали 42,1 відсотка від кінцевих споживчих витрат. Згідно з даними Держстату, у грошовому вираженні на продукти харчування і безалкогольні напої українці витратили 211,8 млрд. гривень. На алкоголь і тютюн за цей період було витрачено 37,9 млрд. гривень, або 7,6 відсотка від витрат.

Також стало відомо, як зміняться ціни на основні продукти харчування в Україні. Зокрема, вартість курятини буде зростати, а яйця курячі прогнозовано можуть впасти в ціні.

Джерело: Народна Правда