Україна програла Росії “торговельну війну”: з’явилося рішення СОТ

В результаті дій російської сторони український експорт залізничної продукції скоротився в Росію більш ніж в 20 разів

Україна програла Росії “торговельну війну”: з’явилося рішення СОТ
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Світова організація торгівлі прийняла рішення на користь Росії в суперечці про обмеження експорту української залізничної продукції.

Офіційний звіт СОТ повинен бути опублікований у вівторок, 30 липня, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Європейську правду”.

Loading...

Дане рішення стане значною поразкою для України, з урахуванням того, що раніше експерти прогнозували для неї позитивний результат.

Починаючи з 2014 року, Росія безпідставно почала масово припиняти дії сертифікатів українських виробників та обмежила видачу нових.

Крім того, в Росії не визнають сертифікати, які були видані українським виробникам у Казахстані та Білорусі, незважаючи на те, що згідно з регламентом Митного союзу ці сертифікати повинні визнаватися всіма членами об’єднання.

В результаті дій російської сторони український експорт залізничної продукції скоротився в Росію більш ніж у 20 разів (з 2,6 млрд. до 95 млн. доларів). З урахуванням грубого порушення принципів СОТ, уряд України ініціював торговий спір.

Експертна комісія СОТ визнала незаконність дій Казахстану та Білорусі, та зазначила процедурні порушення з боку російської сторони.

З урахуванням невизнання системності порушень з боку РФ в України немає можливості введення зустрічних обмежень для компенсації втрат. Але в України залишається право на апеляцію.


Нагадаємо, 18 травня поточного року Україна вперше програла РФ спір у СОТ.

Джерело: Народна Правда