В Україні зросли ціни на газ: кому не пощастило

Ціни на газ підвищилися на 1,7-1,8% до до 10 130,4-11 083,2 гривень / тис. куб. м.

В Україні зросли ціни на газ: кому не пощастило
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

З 1 серпня “Нафтогаз України” підвищив ціни на газ для промислових споживачів та установ, які  фінансуються з державного бюджету на 1,7-1,8%.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в прейскуранті “Нафтогаз України”.

Loading...

Газ подорожчав орієнтовно на  177,6-189,6 гривень / тис. куб. м до 10 130,4-11 083,2 гривень / тис. куб. м (всі ціни вказані з ПДВ) в залежності від умов споживання та оплати.

Таким чином ціну на газ для промислових споживачів, які використовують від 50 тис. куб. м / місяць, за умови відсутності заборгованості за газ і на умовах передоплати, встановлено ​​на рівні 10 130,4 гривень / тис. куб. м, на умовах оплати за фактом поставки – 11 083,2 гривень / тис. куб. м.

Згідно з прейскурантом “Нафтогазу”, для споживачів,  у яких щомісячні обсяги споживання нижче 50 тис. куб. м, і  постачальників для подальшої реалізації газу, що фінансується з державного та місцевих бюджетів установам і організаціям, а також промисловим споживачам, ціну товарного газу також встановлено ​​на рівні 11 083,2 гривень / тис. куб. м, для   100% дочірніх підприємств  НАКу – на рівні 10 130,4 гривень / тис. куб. м, для операторів ГРС – на рівні 11 083,2 гривень / тис. куб. м.


Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА,  за словами першого заступника глави МВФ Девіда Ліптона, тарифи на газ в Україні, якщо порівнювати з сусідніми країнами дуже низькі. Ліптон зазначив, що Україна потребує інвестицій у власну інфраструктуру, тому необхідно підвищення цін на газ.

Нагадаємо, вже в жовтні українці мають відчути підвищення вартості газу, від якого, власне, і залежать тарифи на опалення і гарячу воду. Якщо Кабмін не внесе зміни в чинне постанова № 187, то газ повинен подорожчати майже на 19% — з 6,9 грн до 8 грн за куб.

Також прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що ціни на газ для населення восени не піднімуться. За його словами, Кабінет міністрів України не збирається підтримувати ініціативу «Нафтогазу України» підняти свої цінники майже на 19 відсотків. У зв’язку з цим прем’єр-міністр зазначив, що на сьогодні уряд інтенсивно готується до початку опалювального сезону.

Джерело: Народна Правда
загрузка...