Нацбанк попередив про зростання цін через заробітчан

50% трудових мігрантів з України подали заяви на працевлаштування в Польщі в будівництві, промисловості, сільському господарстві, транспорті та зв'язку.

Нацбанк попередив про зростання цін через заробітчан
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Трудова міграція  може спричинити ріст цін і зниження економічного зростання в Україні, а підприємці вже зараз відзначають брак кваліфікованих кадрів, які поїхали на заробітки в Польщу та інші країни.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в інфляційному звіті НБУ.

Loading...

“Один з основних ризиків базового сценарію – продовження відтоку робочої сили з України. Це буде високими темпами створювати подальше підвищення диспропорцій між попитом і пропозицією на ринку праці”, – пояснюють в НБУ.

На українському ринку праці фіксують проблеми. Як стверджують в Національному банку, нарощуванню темпів виробництва заважає трудова міграція, що найгостріше відчувається в будівництві, промисловості, сільському господарстві, транспорті та зв’язку.

“За даними польських  служб зайнятості  в 2017 році майже 50% трудових мігрантів з України подали  заяви на працевлаштування саме в цих видах діяльності”, – пояснюється у звіті НБУ.


Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, обсяг перерахувань додому з Польщі українських заробітчан виріс більш ніж в півтора рази, перевищивши 100 млрд грн в еквіваленті.

Джерело: Народна Правда