Російського вченого запідозрили в “зливі” НАТО таємних даних

Звинувачення можуть бути пов'язані в тому числі з тим, що донька вченого проживає в США

Російського вченого запідозрили в “зливі” НАТО таємних даних
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Російського вченого, 74-річного співробітника Центрального науково-дослідного інституту машинобудування Віктора Кудрявцева підозрюють у державній зраді за передачу спецслужбам Північноатлантичного альянсу інформації про застосування гіперзвукових технологій у бойових ракетних комплексах.

ФСБ Росії звинувачує вченого за ст. 275 КК РФ, і, за версією слідства, Кудрявцев під виглядом наукового співробітництва з бельгійським Фон Кармановським інститутом гідродинаміки (Von Karman Institute for Fluid Dynamics) передавав спецслужбам НАТО секретну технічну інформацію, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Коммерсант“.

Loading...

Адвокати обвинуваченого запевняють, що той більше 20 років не мав доступу до секретних даних, і сам співробітник ЦНДІмашу свою провину не визнає, відзначаючи, що не розуміє суті пред’явленого йому обвинувачення.

Російського вченого запідозрили в “зливі” НАТО таємних даних
Віктор Кудрявцев

Зміст наукового листування Кудрявцева з бельгійським інститутом поки що тримають в таємниці, проте вважається, що листування було прикриттям для передачі НАТО відомостей про гіперзвукові технології для ракетних комплексів “Авангард” класу “земля – земля” і “Кинджал” класу “повітря – земля”.


Нагадаємо, в Харкові вченого посадили у в’язницю за збір в інтересах РФ інформації про замовлення Міноборони.

Джерело: Народна Правда
загрузка...