Стало відомо, скільки Україна витратить на президентські та парламентські вибори

Порівняно із 2014 роком, вибори президента обійдуться Україні на 20% дорожче

Стало відомо, скільки Україна витратить на президентські та парламентські вибори
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У наступному році на Україну чекають президентські та парламентські вибори. Планується, що вибори президента коштуватимуть країні 2,36 млрд гривень, а парламенту – близько 1,95 млрд гривень.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на прес-службу Центральної виборчої комісії.

Порівняно із виборами президента у 2014 році, витрати зростуть на 20 відсотків. Тоді вони склали 1,97 млрд гривень. Разом із тим, парламентська кампанія здорожчає на цілих 62,5 відсотків.

В ЦВК затверджена орієнтовна суму субвенції на організацію місцевих виборів в наступному році в розмірі 247 млн гривень, а також витрати на “функціонування державного реєстру виборців” на суму 223,5 млн грнивень.

Загалом, ЦВК має намір витратити на вибори всіх рівнів в 2019 році близько 4,78 млрд гривень. Ці кошти буде внесено до державного бюджету на наступний рік.


Нагадаємо, на думку керівника рекламного агентства media systems Тараса Луцківа, в Україні можливе повторення американського сценарію, коли спецслужби втручалися в хід президентської гонки в США.

Нагадаємо також, Ірина Геращенко, яка є першим віце-спікером українського парламенту, вважає кількість кандидатів у президенти серед депутатів занадто великою – серед депутатів верховної Ради налічується 17 кандидатів на пост президента.

До слова, на думку виконавчого директора Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Олександра Леонова, високий рейтинг Тимошенко серед можливих кандидатів на вибори президента України викликає підозри.

Джерело: Народна Правда