Як змінилися ціни на продукти цього літа: подорожчало все

Виключення склали лише цукор та яйця

Як змінилися ціни на продукти цього літа: подорожчало все
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Протягом першого півріччя 2018 року, ціни на продукти харчування в Україні у середньому зросли на 4 відсотки.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Державну службу статистики.

Loading...

Проте, порівняно із минулим роком, коли стрибок цін сягнув 20 відсотків, цьогорічне подорожчання незначне.

Порівнюючи ціни на основні продукти харчування у січні та червні, можна констатувати, що батон додав в ціні з 10,34 грн до 11,01, кілограм рису подорожчав з 23,09 грн до 23,27, яловичина додала в ціні 10 грн і тепер коштує 124,41 грн, свинина замість 109,47 грн тепер коштує 114,28 грн, а от ціна курячого філе майже не змінилася – 89,85 грн замість 89,51 грн, але дорожчою стала риба морожена – з 65,93 грн до 69,76 грн.

А от яйця здешевшали, що традиційно для теплої пори року – у січні десяток коштував 27 грн, тоді як у червні лише 21,8 грн. Також дещо впав у ціні цукор – у червні він коштував 14,67 грн, тоді як у січні – 15,78 грн.

Також зросла вартість деяких овочів, наприклад моркви та буряку.


Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) пропонує підвищити мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв.

Нагадаємо, всього за три місяці бутерброд з салом подорожчав майже на 17 гривень. Українське   салбургер-меню – це обід на чотирьох, основа якого салбургер – сендвіч з чорного хліба з “генеральським” салом, тобто з тоненькими прошарками м’яса, плюс зелень і приправи. Крім бутерброда, до індексу увійшли три страви: картопля по-селянськи, овочевий салат і курячі нагетси з сиром.

До слова, деякі продукти стали дешевшати  – у травні 2018 року яйця, гречка, картопля і цибулястали лідерами зі зниження цін.

Джерело: Народна Правда
загрузка...