Сила в правді

Навігація
Головна Новини Володимир Хандогій: Росія не може змиритись з цивілізаційним вибором України!

Володимир Хандогій: Росія не може змиритись з цивілізаційним вибором України!

Для Російської Федерації вступ України в НАТО буде катастрофою і Росія буде всіляко цьому протидіяти

Володимир Хандогій: Росія не може змиритись з цивілізаційним вибором України!
в Новини/Політична правда

Можливий вступ в НАТО України та Грузії є прямою загрозою національній безпеці Росії. Про це неодноразово заявляло і продовжує заявляти російське керівництво, як от вкотре висловився Володимир Путін в одному з інтерв’ю після недавньої зустрічі з президентом США Дональдом Трампом.

Як саме Росія може заважати руху і майбутньому вступу України в НАТО? Про це, в ексклюзивному коментарі НАРОДНІЙ ПРАВДІ, розповів колишній перший заступник Міністра закордонних справ України, екс-голова Місії України при НАТО, а нині президент Української асоціації зовнішньої політики Володимир Хандогій.

Коли саме Україна може стати членом НАТО? За словами Володимира Хандогія, «якісь часові рамки ставити в цьому питанні буде просто безвідповідально. По-перше, Україні треба виконати домашню роботу. Коли ми її виконаємо, тоді ми зможемо більш акцентовано ставити питання перед нашими партнерами з НАТО про те, що настав час і ми готові до вступу в Альянс. Адже, перед тим, як НАТО бере ту чи іншу державу до своїх лав, воно висуває цілу низку вимог, яким країна-потенційний член повинна відповідати».

Володимир Хандогій погодився, що для Російської Федерації вступ України в НАТО буде чи не катастрофою і що Росія всіляко цьому протидіятиме.

«Знаєте, я сам собі не раз ставив це питання: чому вступ України в НАТО настільки негативно сприймається Росією? Під час моїх численних зустрічей свого часу з російськими дипломатами я намагався зрозуміти це. Висновок, який я можу зробити сам для себе, – це рецидиви імперського мислення. Йдеться про пресловуту концепцію зони інтересів. Тобто, ставши членом НАТО (як і, можливо в меншій мірі, членом ЄС) Україна починає бути приналежною до іншої цивілізаційної концепції. І це дуже нервує Росію, яка стала правонаступницею Радянського Союзу, колись величезної імперії, і яка цю імперську платформу, цю свою імперську матрицю несе й сьогодні. Тому Росії дуже «пече», коли якась держава обирає шлях, відмінний від сумнозвісних тез щодо спільності мов, історії, якихось духовних скрепів тощо».

Тож, вибір України щодо НАТО і ЄС – це цивілізаційний вибір. З цим Росія ніяк не може змиритись. Але, продовжує Володимир Хандогій, тут є суттєвий нюанс. «До 2014 року Росія підтримувала цілком нормальні відносини з кожним членом НАТО окремо. Але, коли представники країн НАТО, наприклад, сідали в Брюсселі за один стіл усі разом, то вони раптом ставали у сприйнятті Росії агресивним блоком. Ось це також зрозуміти важко. Тут просто немає логіки. Це – нелогічні зовнішньополітичні орієнтири».

Стосовно кроків, до яких може вдатись Росія, щоб не допустити руху України до НАТО і майбутнього вступу в Альянс, Володимир Хандогій зазначив: «Я не бачу інших кроків, аніж політичний тиск і «робота» з партнерами (сьогодні вже важко говорити про якихось друзів) Росії з метою переконати їх перешкоджати вступу України в НАТО. Я не вірю в якісь конспірологічні сценарії, мовляв, розпочнеться велика війна чи якісь ще подібні вкрай радикальні кроки з боку Росії. Це буде політичний тиск на країни, а головна ставка робитиметься на нашу внутрішню позицію, на ситуацію всередині України – наскільки ми самі послідовно і чітко проводитимемо курс на членство в НАТО».

«Так, значна міра відповідальності лежить на наших партнерах по НАТО. Але! Якщо ми самі будемо готові з точки зору необхідних критеріїв, якщо наш рух до НАТО не буде піддаватися якимсь кон’юнктурним коливанням, то, я вважаю, ми маємо усі підстави говорити, що у осяжному майбутньому Україна таки може стати членом НАТО».

 

Сергій Дойко

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: