Українці віддали банкам 17 мільярдів гривень на зберігання

Українці поклали на депозити мільярди

Українці віддали банкам 17 мільярдів гривень на зберігання
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Стало відомо, скільки грошей українці віддали на зберігання банкам.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, точну цифру за посиланням на серпневий квартальний “Огляд банківського сектора” НБУ повідомляє видання УНН.

Loading...

Так, за інформацією головного банку країни, мова йде про суму у 17,2 млрд грн.

При цьому в квітні-червні, як випливає зі звіту, збереглися високі темпи припливу гривневих коштів населення в банківську систему ( 8,7% квартал до кварталу і 21,4% у річному вимірі). Державні банки продовжували нарощувати обсяги депозитів у валюті, хоча в цілому по системі частка валютних депозитів скорочується.

У Нацбанку уточнили, що мова йде переважно про короткострокові депозити – близько половини з них складають депозити до 3 місяців і кошти на вимогу.

Стосовно коштів бізнесу в банках, то після сезонного відтоку на початку року, у другому кварталі вони збільшилися на 6,4 млрд грн.


Нагадаємо, українці, які заробляють собі на життя в Польщі, у півтора рази збільшили обсяги грошових переказів на батьківщину. Якщо спочатку за попередніми оцінками НБУ, обсяг переказів з Польщі за офіційними та неофіційними каналами склав 1,35 млрд доларів в 2017 році, то за останніми оцінками Нацбанку, сума збільшилася до 3,123 млрд доларів.


При цьому в інфляційному звіті, підготовленому Національним банком України, зазначається, що подальша трудова міграція населення України може призвести до зростання інфляції і зниження темпів економічного зростання країни.

Джерело: Народна Правда
загрузка...