Сила в правді

Навігація
Головна Економічна правда Неймовірно: українців порадували зниженням цін на продукти

Неймовірно: українців порадували зниженням цін на продукти

Протягом червня-липня в країні зафіксовано дефляцію

Неймовірно: українців порадували зниженням цін на продукти
в Економічна правда/Новини

Протягом місяця в Україні знизилися ціни на низку продуктів. У червні-липні в країні зафіксували дефляцію.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Державну службу статистики.

Якщо подивитися на статистику за рік (липень-2018 – липень-2017), інфляція сповільнилася до 8,9% – з 9,9% за підсумками червня і 11,7% за підсумками травня.

Рівень базової інфляції в липні-2018 також знизився, “мінус” склав 0,1% – в травні і червні цей показник становив 0%. У річному вимірі базова інфляція опустилася до 8,8%.

Це відобразилося й на рівні споживчих цін. В липні в порівнянні з червнем 2018 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 1,9%, найбільше (-12,4%) – на овочі, фрукти і яйця, на 1,1 % знизилися ціни молоко і молочні продукти, сало, масло, свинину.

Разом із тим, дещо здорожчали цукор, продукти переробки зернових, хліб, рис, м’ясо птиці, макаронні вироби, риба та продукти з риби. Здорожчання склало 1,9%.

Алкогольні напої та тютюнові вироби зросли в ціні 1,8%, при цьому тютюнові вироби здорожчали на 2,6%, а алкогольні напої – на 0,8%.


Нагадаємо, за сім місяців в Україні зросла вартість низки продуктів. Зокрема додали в ціні хліб та алкоголь. Хліб здорожчав у середньому на 60 копійок за буханку. У червні буханець пшеничного з борошна вищого сорту коштував в середньому за 13,5 грн.

А от яйця здешевшали, що традиційно для теплої пори року – у січні десяток коштував 27 грн, тоді як у червні лише 21,8 грн. Також дещо впав у ціні цукор – у червні він коштував 14,67 грн, тоді як у січні – 15,78 грн.

До слова, хоча по всій Україні триває зростання цін на продукти харчування, товари і послуги, але по областях ситуація різна. Судячи за даними статистики, за продуктами найдорожчими регіонами стали Одеська область, Закарпаття та Київ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Економічна правда

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: