Неймовірно: українців порадували зниженням цін на продукти

Протягом червня-липня в країні зафіксовано дефляцію

Неймовірно: українців порадували зниженням цін на продукти
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Протягом місяця в Україні знизилися ціни на низку продуктів. У червні-липні в країні зафіксували дефляцію.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Державну службу статистики.

Loading...

Якщо подивитися на статистику за рік (липень-2018 – липень-2017), інфляція сповільнилася до 8,9% – з 9,9% за підсумками червня і 11,7% за підсумками травня.

Рівень базової інфляції в липні-2018 також знизився, “мінус” склав 0,1% – в травні і червні цей показник становив 0%. У річному вимірі базова інфляція опустилася до 8,8%.

Це відобразилося й на рівні споживчих цін. В липні в порівнянні з червнем 2018 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 1,9%, найбільше (-12,4%) – на овочі, фрукти і яйця, на 1,1 % знизилися ціни молоко і молочні продукти, сало, масло, свинину.

Разом із тим, дещо здорожчали цукор, продукти переробки зернових, хліб, рис, м’ясо птиці, макаронні вироби, риба та продукти з риби. Здорожчання склало 1,9%.

Алкогольні напої та тютюнові вироби зросли в ціні 1,8%, при цьому тютюнові вироби здорожчали на 2,6%, а алкогольні напої – на 0,8%.


Нагадаємо, за сім місяців в Україні зросла вартість низки продуктів. Зокрема додали в ціні хліб та алкоголь. Хліб здорожчав у середньому на 60 копійок за буханку. У червні буханець пшеничного з борошна вищого сорту коштував в середньому за 13,5 грн.

А от яйця здешевшали, що традиційно для теплої пори року – у січні десяток коштував 27 грн, тоді як у червні лише 21,8 грн. Також дещо впав у ціні цукор – у червні він коштував 14,67 грн, тоді як у січні – 15,78 грн.

До слова, хоча по всій Україні триває зростання цін на продукти харчування, товари і послуги, але по областях ситуація різна. Судячи за даними статистики, за продуктами найдорожчими регіонами стали Одеська область, Закарпаття та Київ.

Джерело: Народна Правда
загрузка...