Сила в правді

Навігація
Головна Економічна правда Сплачувати за комуналку доведеться по-новому, готуються серйозні зміни

Сплачувати за комуналку доведеться по-новому, готуються серйозні зміни

Нові платіжки планується ввести вже наступного літа.

Сплачувати за комуналку доведеться по-новому, готуються серйозні зміни
в Економічна правда/Новини/Фото/Відео

В Уряді вирішили змінити принцип розрахунку комунальних платежів, вже незабаром в платіжках споживачів комунальних послуг, окрім іншого, може з’явитися графа «Абонентська плата» на утримання мереж. Таким чином, як переконують чиновники, споживач зможе простежити скільки, кому і за що  він платить. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише UBR.ua.

Як стверджують експерти, квитанції від нововведення «поважчати» не повинні, але простежити за цим все ж варто.

За словами директора спеціальних проектів науково-технічного центру «Психея» Геннадія Рябцева, зараз в загальній сумі комунальних платежів абонентська плата становить близько 18%. Ці кошти повинні направлятися на підтримку і модернізацію комунальних мереж.

Але простежити, куди насправді йдуть гроші,  практично неможливо. Якщо її, нарівні з іншими складовими тарифу, виділять в окрему графу в квитанції, споживачам стане легше домогтися компенсації, якщо послуга була надана неналежної якості.Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, вже з 2019 року в Україні може з’явитися фіксована абонентська плата за комуналку, тобто за опалення доведеться сплачувати цілий рік, а рахунки за воду та електроенергію доведеться оплачувати, навіть якщо цими благами цивілізації з якихось причин не користувалися. Мінрегіонбудівництва вже навіть оприлюднив проект постанови, де визначена формула розрахунку платежів за комунальні послуги, і пише платіжний максимум прив’язаний до мінімальної зарплатні,

Нагадаємо,  українцям дали рік, щоб вони погасили борги за комунальні послуги. Тому введення пені відтерміновано до 1 січня 2019 року.

Нагадаємо також, для киян підготували новий сюрприз. У квитанціях за електроенергію деяким користувачам буде вказано суму, яку необхідно повернути до державного бюджету. Кошти будуть списані з персонального рахунку клієнта. 

Додамо, що в Україні постійно зростає заборгованість українців за оплату послуг ЖКГ. Найбільший борг накопичений населенням по оплаті природного газу – 17 млрд. гривень. Тільки в січні поточного року він був на 4 млрд. менше. Власники домогосподарств накопичили борги за опалення і гарячу воду на 11 млрд. гривень. За утримання будинків та прибудинкової території борг близько 4 млрд. гривень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Економічна правда

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: