Сила в правді

Навігація
Головна Закордонна правда П'ять країн поділили Каспійське море: питання вирішували 22 роки

П’ять країн поділили Каспійське море: питання вирішували 22 роки

П’ять країн поділили Каспійське море: питання вирішували 22 роки
в Закордонна правда

У місті Актау (Казахстан) підписали конвенцію про правовий статус Каспійського моря. Робота над історичним для регіону документом велася з 1996 року.

Повідомляє НАРОДНА ПРАВДА

На урочистій церемонії після закінчення п’ятого Каспійського саміту, підписи поставили президенти Казахстану – Нурсултан Назарбаєв, Азербайджану – Ільхам Алієв, Ірану Хасан Роухани, Туркменістану – Гурбангул Бердимухамедов і Росії – Володимир Путін.

Серед пунктів Конвенції зазначається: загальні користування площі водної поверхні, недопущення присутності на Каспії збройних сил надрегіональних держав, відповідальність п’яти сторін забезпечувати безпеку на морі і управління його ресурсами. Також, дно і недра діляться сусідніми державами на ділянки за домовленістю між ними на основі міжнародного права.

Після розпаду СРСР постало питання визначення статусу Каспію і розмежування його між новообразованими державами. Складність визначення також включала питання визнання Каспію морем або озером. Із-за невизначеності стосовно Каспію, ускладнювалось будівництво Транскаспійського газопроводу, який би міг постачати газ в Європу.

В результаті було постановлено,що Каспій і море, і озеро одночасно, і що морське розподіл включає вільну економічну і рибальську зони.

Нагадуємо, у Каспії водяться водолази вбивці.

Також, в Казахстані дозволили розміщення російської авіації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Закордонна правда

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: