Російські ЗМІ повідомили про звільнення Сенцова: тюремники спростували

У виправній колонії в Лабитнангі відмовилися надавати інформацію про Сенцова, пославшись на вихідний

Російські ЗМІ повідомили про звільнення Сенцова: тюремники спростували
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У ніч на 12 серпня, з’явилося повідомлення відомої російської журналістки Вікторії Івлєвої, у якому йшлося про те, що з адміністративного центру Ямало-Ненецького автономного округу РФ Салехарда вилетів літак, на борту якого нібито перебував український політв’язень Олег Сенцов.

Проте пізніше, Івлєва додала до публікації, що станом на 2:55 12 серпня, вона не має жодної інформації про те, що Сенцов дійсно перебував на борту того літака, розповідає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

“Олег, здається, врятований! О 23.00 літак з ним вилетів з Салехарда. Сподіваюся, наступна зупинка – Київ. Все!” – написала Івлєва в Facebook.


Російські ЗМІ повідомили про звільнення Сенцова: тюремники спростували


“І я, якщо чесно, починаю підозрювати, що над нами, можливо, нехило посміялися, на жаль. Будь ласка, будьте спокійні. Вранці все одно щось з’ясується”, – пізніше додала журналістка.

Разом із тим, сестра режисера, Наталія Каплан, написала у соцмережах, що не може ані підтвердити, ані цю спростувати інформацію.


Російські ЗМІ повідомили про звільнення Сенцова: тюремники спростували


Тим часом в Telegram-каналі Радіо Свобода було розміщено інформацію про появу в небі над Білоруссю невпізнаного літака Falcon-900, який летів у бік України. Проте згідно повідомлення, він швидко зник з радарів і це міг бути який завгодно літак.

У виправній колонії в Лабитнангі відмовилися надавати інформацію про Сенцова, пославшись на вихідний.

Разом із тим, російське агентство РИА Новості розповсюдило дані, що прес-служба Федеральної служби виконання покарань Ямало-Ненецького автономного округу спростувала інформацію про звільнення Сенцова.

“Інформація про те, що засуджений Сенцов О. Г. нібито покинув виправну колонію, не відповідає дійсності”, – заявили там.


Нагадаємо, про різке погіршення стану здоров’я Сенцова 7 серпня повідомив його адвокат Дмитро Дінзе. Зокрема, у нього сильно знизився гемоглобін, що призвело до анемії, а також дуже низький пульс – близько 40 ударів на хвилину.

Пізніше в управлінні ФСВП РФ по Ямало-Ненецькому автономному округу повідомили про результати огляду і обстеження політв’язня Олега Сенцова. Там стверджують, що за результатами огляду та обстеження погіршення стану здоров’я і лабораторних показників не встановлено. Стан здоров’я Сенцова оцінили як задовільний.

Разом із тим, повноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова заявила, що у зв’язку з різким погіршенням здоров’я Олега Сенцова, вона готова обговорити з РФ будь-які умови обміну українського політв’язня.

Додамо, російська Федеральна служба виконання покарань (ФСВП) заперечує, що за час голодування незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов втратив 30 кілограм, запевняючи, що стан здоров’я політв’язня задовільний.

Джерело: Народна Правда
загрузка...