Путін “поділився” морем з сусідами: підписано важливий документ

Сторони не могли домовитися 22 роки

Путін “поділився” морем з сусідами: підписано важливий документ
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Один з найбільших внутрішніх басейнів офіційно поділено – глави відразу п’яти країн підписали Конвенцію про правовий статус Каспійського моря.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на видання ТАСС, долю моря вирішили своїми підписами президенти Російської Федерації, Казахстану, Ірану, Азербайджану і Туркменістану.

Loading...

За повідомленням російських ЗМІ, документ підписав у ході засідання V Каспійського саміту. Згідно Конвенції, основна площа водної поверхні моря буде перебувати у загальному користуванні. Стосовно дна і надр, то їх ділять сусідні держави на ділянки на основі міжнародного права.

Окремо глави держав обговорили судноплавство, рибальство, дослідження, прокладання магістральних трубопроводів – їх буду здійснювати за узгодженими правилами.

Відомо, що сторони не могли домовитися 22 роки. Конвенція офіційно забороняє присутність збройних сил іноземних держав і створення військових баз на Каспії.


Нагадаємо, в Сирії було вчинено новий напад на авіабазу Хмеймим, яку контролюють російські військові. У напрямку авіабази запустили кілька безпілотників, запуск відбувся з території Идлибской зони деескалації.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...