Cуддя відмовився судити головреда “РІА Новин” Вишинського через свою нерухомість у Криму

Причиною самовідводу судді Батрака стали зв'язки з окупованим Кримом і боязнь переслідування російськими силовиками і представниками окупаційної влади Криму.

Cуддя відмовився судити головреда “РІА Новин” Вишинського через свою нерухомість у Криму
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Херсонської області задовольнила самовідвід судді Віталія Батрака, який повинен був розглядати справу на предмет  продовження арешту керівника агентства «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в ухвалі суду від 30 липня.

Згідно з автоматизованим розподілом, 17 травня суддя Батрак був обраним головуючим у розгляді справи Кирила Вишинського, якого підозрюють в державній зраді і проведенні підривної інформаційної діяльності проти України. Натомість служитель Феміди звернувся із заявою про самовідвід. Суддя Батрак пояснив, що до 2014 року працював суддею в Апеляційному суді Севастополя, де в нього залишилося нерухоме майно, проживають близькі родичі  дружини та інші родичі.

З цих причин йому необхідно  їздити на  тимчасово окуповану територію, перетинати лінії розмежування та пересуватися  по окупованій території.

За словами служителя Феміди, представники  окупаційної влади та державні органи Росії на окупованій території переслідують представників правоохоронних та судових органів України, які приймають участь у кримінальних провадженнях щодо осіб, які сприяли та виправдовували дії країни агресора та окупаційної влади в здійсненні анексії території України (АР Крим).

Тому суддя Батрак вважав, що ці обставини унеможливлюють його участь у розгляді справи Вишинського  відповідно до п.4 ч.1 ст.75 КПК України.  Колегія суддів задовольнила самовідвід судді Батрака.


Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА,   Служба безпеки України провела обшуки у київській редакції російського інформагентства “РИА Новости”Керівнику українського представництва російського інформагентства Кирилові Вишинському  оголосили про підозру за статтею “Державна зрада”.

Співробітники  СБУ знайшли докази антиукраїнської діяльності “РИА Новости Украина”, а саме організацію проплачених антиукраїнських атак та участь у дезінформаційній війні. Дії осіб можна розглядати за ст. 111 Кримінального кодексу України за фактом державної зради. 

Додамо, що  затриманий Службою Безпеки України у Києві російський журналіст керівник “РИА Новости-Украина” громадянин України Кирило Вишинський  отримував за антиукраїнську діяльність 53 тисячі євро на місяць .

Також стало відомо, що під час засідання Апеляційного суду Херсонської області, який розглядав скаргу журналіста на арешт, Кирило Вишинський зробив гучну заяву про відмову від українського громадянства.

Джерело: Народна Правда