Українку депортували з Польщі через антиурядову діяльність чоловіка

Чоловік Людмили Козловської Бартош Крамек - польський громадський діяч, який відомий організацією акцій протесту перед Сеймом і судами.

Українку депортували з Польщі через антиурядову діяльність чоловіка
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Польща внесла українку Людмилу Козловську до Шенгенської інформаційної системи (SIS), що призвело до негайної її висилки  з ЄС. Її чоловік, поляк Бартош Крамек, вже заявив, що ці дії польського уряду є відповіддю на його громадську діяльність.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Onet.

Loading...

“Польський уряд помстився моїй дружині за мої дії”, – говорить голова ради фонду “Відкритий діалог” Бартош Крамек.

Людмила Козловська, яка є президентом фонду “Відкритий діалог”, що контактує з Європейським парламентом з питань прав людини на сході Європи, а також політичних в’язнів в Молдові, Росії, Україні та Казахстані, прилетіла до Брюсселю  12 серпня о 22:40.

Штаб-квартира “Відкритого діалогу” розташована у Варшаві, у Брюсселі розташований її офіс. Бартош Крамек  – польський громадський діяч, який відомий організацією акцій протесту перед Сеймом і судами. Рік тому він  на своїй сторінці в Facebook закликав  до громадянської непокори уряду “Право і справедливість”.  З того часу  розпочався перманентний конфлікт фонду “Відкритий діалог”  з урядом.

Як розповіла Людмила Козловська, по прибуттю в аеропорт Брюсселю  чиновник паспортного контролю запитав в неї, який злочин вона скоїла  і чому Польща її розшукує.

“Я сказала, що я дружина громадського активіста і була готова до того, що в кінці кінців мене депортують за його діяльність “, – сказала Козловська.

Жінку внесено до Шенгенської інформаційної системи, яка дозволяє перевіряти людей, що перетинають кордон Шенгенської зони. Тепер вона не зможе потрапляти на територію Європейського Союзу та інших держав Шенгенської зони.

Українка провела ніч в аеропорту, в кімнаті для затриманих, а на наступний день її депортували до Києва першим рейсом о 13:55.


Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, днями українець повісився в польській лікарні зі страху перед депортацією. Імовірно, чоловік наклав на себе руки через відсутність страховки. Чоловіка госпіталізували у результаті нещасного випадку на роботі, де йому розчавило таз. Постраждалий провів кілька днів у лікарні, а потім повісився в палаті для хворих.

Раніше також повідомлялося, що  двом жителям півострова Крим з російськими документами, які в’їхали до Фінляндії по туристичній візі та намагалися отримати дозвіл на проживання, світить депортація, оскільки країна не визнає паспорти громадянства РФ, видані в анексованому Криму.

Нагадаємо,  в Польщі почав діяти список нев’їзних українців. Фігуранти списку дізнаються на кордоні, якщо спробують заїхати.

Джерело: Народна Правда
загрузка...