США не пустили українських вундеркіндів на навчання

Офіцери посольства США відмовилися надавати візу

США не пустили українських вундеркіндів на навчання
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Дві українські учениці виграли стипендії на навчання в престижних американських школах, але не змогли отримати візи в посольстві США.

Про це повідомив в Facebook голова Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг Андрій Герус, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Двоє племінників Геруса, Тетяна і Андрій Торчило виграли стипендії на навчання по програмі організації Global Ukraine Scholars (UGS) в американських школах на 432 тисячі доларів (сумарно). Але незважаючи на те, що за три роки існування програми всі 36 дітей отримали навчальну візу, консульство США відмовило в наданні візи двом претенденткам: Тетяні Торчило та Інні Черняк.


США не пустили українських вундеркіндів на навчання


Формально відмову пояснили недостатністю зв’язків з Україною. Але рідний брат Тетяни, Андрій, отримав візу. Єдине, що відрізняло двох дівчат від інших претендентів – їм виповнилося 18 років.

Самі дівчата вважають, що американські візові офіцери не розібралися в ситуації з-за занадто короткого часу для співбесіди – всього до 3-х хвилин.


Нагадаємо, офіційний Лондон з 2017 року не менше 6 разів відмовляв Києву в переговорах про зміну дії візового режиму або проблеми з видачею віз.

Нагадаємо,  в Польщі почав діяти список нев’їзних українців. Фігуранти списку дізнаються на кордоні, якщо спробують заїхати.

Джерело: Народна Правда