З Європи депортують українку, що втратила ногу під час теракту

В Швеції  вважають,  що Ірина зможе отримати необхідну медичну допомогу і реабілітацію в Україні.

З Європи депортують українку, що втратила ногу під час теракту
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Міграційна служба Швеції ухвалила рішення про депортацію українки, яка вижила під час теракту в Стокгольмі в квітні 2017 року, але втратила ногу. 38 -річній Ірині дали 2 тижні, щоб разом з донькою покинути територію країни.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє Aftonbladet.

Loading...

У день, коли в Стокгольмі стався теракт, 38-річна українка Ірина прийшла до  торгового центру Ahlens за покупками, а потрапила під колеса вантажівки, яка на швидкості протаранила пішоходів.

Українку госпіталізували до лікарні, де вона провела  три тижні. Ірині зробили декілька операцій, але врятувати праву ногу так і не змогли. У лікарні до Ірини приходив прем’єр Швеції Стефан Левен, який пообіцяв, що все буде добре.

Після лікарні українка більше року жила в Стокгольмі разом зі донькою, маючи тимчасовий дозвіл на проживання, оскільки вона була свідком у справі терориста Рахмата Акилова, що скоїв теракт.

Нещодавно стало відомо, що Міграційна служба Швеція відмовляє Ірині у праві на проживання, аргументуючи це тим, що українка не в змозі подбати про себе, а тому повинна відправитися додому за медичною допомогою і підтримкою друзів і родичів.

В Швеції  вважають,  що Ірина зможе отримати необхідну медичну допомогу і реабілітацію в Україні, а рішення про видворення її з країни не суперечить Європейській конвенції з прав людини.

Українка збирається оскаржити рішення Міграційної служби, хоча апеляція може зайняти кілька місяців.


Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, днями українець повісився в польській лікарні зі страху перед депортацією. Імовірно, чоловік наклав на себе руки через відсутність страховки. Чоловіка госпіталізували у результаті нещасного випадку на роботі, де йому розчавило таз. Постраждалий провів кілька днів у лікарні, а потім повісився в палаті для хворих.

Раніше також повідомлялося, що  двом жителям півострова Крим з російськими документами, які в’їхали до Фінляндії по туристичній візі та намагалися отримати дозвіл на проживання, світить депортація, оскільки країна не визнає паспорти громадянства РФ, видані в анексованому Криму.

Також повідомлялося, що Польща внесла українку Людмилу Козловську до Шенгенської інформаційної системи (SIS), що призвело до негайної її висилки  з ЄС. Її чоловік, поляк Бартош Крамек, вже заявив, що ці дії польського уряду є відповіддю на його громадську діяльність.

Нагадаємо,  в Польщі почав діяти список нев’їзних українців. Фігуранти списку дізнаються на кордоні, якщо спробують заїхати.

Джерело: Народна Правда
загрузка...