Українські лінгвісти виправлять застарілі русизми в новій редакції правопису

Експерт, коментуючи необхідність нових правил правопису, порадив почитати статтю українського вченого-славіста Юрія Шевельова, яка називається "Так нас навчали правильних проізношеній"

Українські лінгвісти виправлять застарілі русизми в новій редакції правопису
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Проект нової редакції українського правопису покликаний виправити спотворені норми, які штучно були введені в українську мову за часів СРСР.

Повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Про це розповів в ефірі ObozTV активіст громадського руху “Відсіч” Сергій Оснач. Активіст цілком підтримує цей проект і вважає, що створення нової редакції правопису “дуже правильний крок”.

“Давно вже треба було вводити новий правопис з поверненням до багатьох норм, які були з української мови викинуті через так званий “нормалізаторский вплив”, який намагалися чинити за часів Радянського Союзу”, – зазначив Оснач.

Оснач також прокоментував норму нового українського правопису щодо вживання літери “И” на початку слів: “Це стосується лише невеликої кількості слів “Ич”, “Иній”, “Индик”. У новому правописі список до десяти слів. Це пов’язано з тим, що в українській мові “И” спочатку слів вживалося, на відміну від російської”.Раніше, українцям представили проект нового правопису, стало відомо як саме зміниться українська мова.

Крім того, Україна може слідом за залізничним сполученням заборонити автоперевезення в РФ.

Також, міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив про підготовку рішення про припинення залізничного сполучення з Москвою.

Нагадаємо, в період проведення в Росії чемпіонату з футболу мешканці ОРДЛО були відрізані не тільки від України, а й від Росії.

Крім того, в цей День розповіли деталі закриття залізничного сполучення з РФ.

Нагадаємо, раніше Омелян заявляв, що в Україні вже в наступному році може з’явиться 5 додаткових злітно-посадкових смуг, для цього з бюджету країни повинні виділити не менше 10 мільйонів гривень.

Нещодавно Омелян пояснював, що запуск Hyperloop в Україні може відбутися через три-п’ять років після запуску першої гілки вакуумного сполучення в Абу-Дабі.

Також, Омелян заявив про збільшення кількості чартерів з України.

У той же час, втрати України з будівництва Керченського мосту досягли захмарною цифри.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...