З’явилися моторошні подробиці утримання українських полонених на Донбасі

Ув'язнені в тюрмах ОРДЛО по суті безправні заручники

З’явилися моторошні подробиці утримання українських полонених на Донбасі
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про ООС

В’язні тюрем в Донецьку та Луганську перебувають у абсолютно безправному становищі.

Якщо у підконтрольних української владі містах ув’язнені мають право на юридичну допомогу, то на окупованих територіях вона просто відсутня, стверджує український правозахисник Едуард Багіров, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на «Апостроф».

Адвокати з неокупованих територій просто не потрапляють до ув’язнених, в тому числі й тому, що в їх середовищі засуджують відвідування окупованих територій. А в самому Донецьку просто ні судів, ні прокурорів – тільки фіглярі.

Представників міжнародних організацій пускають у СІЗО раз на півроку, та й то, показують тільки те, що дозволяють, пояснив регіональний координатор уповноваженого з прав людини у Донецькій та Луганській областях Павло Лисянський. Тим ув’язненим, хто намагається боротися за свої права просто крутять суглоби. Це новий вид знущань. На відміну від побоїв слідів не залишається, а біль – божевільна.

Колишній бранець бойовиків Ігор Кононенко розповідає, що у в’язнів на окупованих територіях може лише один шлях поліпшити своє становище – заплатити, і тоді умови відразу стають краще, аж до отримання в своє розпорядження комп’ютера.

Але без грошей – дуже погано. Одного разу звернули увагу адміністрації на відсутність опалення: потрібно було просто стравити повітря з труби. Але замість цього батарею просто зрізали. Годували супом в якому плавали курячі голови з пір’ям, кашею з прусаками. А поліпшити якість харчування можна в обмін на сигарети.


Нагадаємо, Денисова придумала, на кого обміняти затриманих до РФ українських моряків.

Джерело: Народна Правда