Ці прості поради вбережуть від раку грудей

За даними ВООЗ, сучасна медицина поки не може однозначно відповісти, чому виникає рак грудей

Ці прості поради вбережуть від раку грудей
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Рак грудей – серйозна проблема, яка може спіткати велику кількість жінок. Навіть ті, хто думає, що це ніколи не торкнеться, можуть опинитися в зоні ризику. Самостійно доволі важко визначити рак грудей, оскільки симптоми з’являються уже на більш пізніх, запущених стадіях.  Змінити ситуацію допоможе раннє виявлення хвороби, адже на 1 стадії рак грудей виліковується у 95% жінок.  
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Medikforum.

Профілактична самодопомога має вирішальне значення для зниження ризику розвитку раку молочної залози. Є багато речей, які жінки можуть щодня робити, щоб піклуватися про здоров’я своїх грудей.

Loading...

1. Їжте здорові продукти

Дотримання добре збалансованої дієти з овочами, м’ясом хорошої якості і білками, здоровими жирами і екологічно чистими продуктами життєво важливо для того, щоб бути активними і здоровими. Не забудьте отримати багато незамінних жирних кислот і продуктів, багатих антиоксидантами. Купуйте стільки органічних продуктів, скільки зможете собі дозволити,  уникайте генетично модифікованих продуктів і шкідливих хімічних речовин. І зменшіть кількість оброблених цукрів і простих вуглеводів у вашому раціоні.

2. Займайтеся спортом

Дослідження показують, що підвищена фізична активність, навіть коли вона стає частиною життя, знижує загальний ризик раку молочної залози приблизно на 10-30%. Все, що потрібно, – це помірне заняття вправами, наприклад, 30-хвилинна пробіжка п’ять днів на тиждень, щоб отримати цей захисний ефект.

3. Не паліть

Паління сигарет пов’язане з підвищеним ризиком раку молочної залози у жінок і, в цілому, просто вбивче для вашого тіла у багатьох аспектах.

4. Годуйте дітей грудьми стільки, скільки зможете

Мало того, що грудне вигодовування добре для вашої дитини, це добре для вас. Відповідно до одного з досліджень, ви зменшуєте свій ризик появи раку на 4,1% за кожні 12 місяців грудного вигодовування. Таким чином, чим довше ви годуєте грудьми, тим краще для здоров’я ваших грудей (і вашої дитини!).

5. Обмежте кількість алкоголю, який ви п’єте

Використання алкоголю пов’язане з підвищеним ризиком раку молочної залози. Рекомендується вживати не більше 1 келиха вина в день.

6. Підтримуйте здорову вагу

У кожного  є ідеальна вага для нашого тіла. Постарайтеся залишатися у вашому здоровому діапазоні. Ожиріння підвищує ризик раку молочної залози, особливо після менопаузи, коли частіше зустрічається рак молочної залози.

7. Уникайте шкідливих хімічних речовин в косметичних продуктах

Сьогодні в косметичних продуктах багато небезпечних і токсичних речовин. І багато з них пов’язані з підвищеним ризиком проблем зі здоров’ям і раком. Є неофіційна статистика, що 99% агресивних пухлин раку молочної залози мають в них парабени. Це не доведено, але варто подумати про це. Парабени є одним з найбільш поширених консервантів, які ми бачимо в таких продуктах, як дезодоранти, шампуні і лосьйони для тіла.

8. Уникайте замісної гормональної терапії

Менопаузна гормональна терапія підвищує ризик розвитку раку молочної залози. З 1999 по 2005 рік рівень захворюваності на рак молочної залози в США знизився приблизно на 2% в рік. Зниження спостерігалося тільки у жінок у віці 50 років і старше. Одна з теорій полягає в тому, що це зниження було частково пов’язане зі зменшенням використання замісної гормональної терапії.

9. Підтримка лімфатичної системи

Лімфатичну систему називають «рікою життя». Вона являє собою односторонню систему судин і вузлів, яка проходить по всьому тілу від ваших ніг до вашого серця, від ваших рук до вашого серця і від голови до серця. Імунна функція залежить від руху і протікання рідини лімфатичною системою. Рідина, яку називають лімфою, переміщається по всьому організму, знищуючи  патогени. І оскільки в лімфатичній системі немає «насоса», як в серцево-судинній системі, вона покладається виключно на рух тіла, щоб рухатися. Щоденний самомасаж, соляні скраби і суха чистка може все тримати лімфу в хорошому стані.

10. Практика самообстеження грудей

Це хороша звичка регулярно вивчати груди. Вивчіть свої груди, і  якщо з’являться будь-які зміни у  тканинах ваших грудей, ви зможете помітити їх.


Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, вчені з Оксфордського університету вважають, що незабаром світ зіткнеться з різким стрибком захворюваності на рак.

Нагадаємо також, викликати онкологію може навіть їжа і, щоб уберегти людей, вчені склали список найбільш небезпечних продуктів, які призводять до раку. До нього увійшли риба, вирощена на спеціальних фермах, попкорн, бекон, ковбаси, шинка, сосиски і будь-яке інше оброблене м’ясо.

Крім того, канадські вчені назвали звичайні щоденні звички, які загрожують онкологічними захворюваннями і можуть завдати організму не менше шкоди, ніж куріння і зловживання алкоголем.

Джерело: Народна Правда
загрузка...