Приголомшлива цифра: скільки польских фірм набирають українських заробітчан

Фахівці впевнені, це говорить про великі проблеми в пошуку працівників на місцевому ринку праці

Приголомшлива цифра: скільки польских фірм набирають українських заробітчан
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Компанія Personnel Service опублікувала нове дослідження під назвою “Барометр трудової імміграції – ІІ півріччя 2018”, в ньому йдеться, що українці вже працюють у кожній п’ятій  польській фірмі.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє Польське радіо.

Експерти відзначають, 73% анкетованих українців хочуть працювати у Польщі понад шість місяців, 66% польських роботодавців очікують, що українці мають намір затриматися ще на такий же термін в їх країні.

У дослідженні йдеться, що 21% компаній у Польщі працевлаштовує працівників з України – це на 10% більше, ніж було в попередньому дослідженні Personnel Service. На думку фахівців, це свідчить про великі проблеми в пошуку працівників на місцевому ринку праці.

Згідно з дослідженням, 51% українців приїжджають на заробітки в Польщу на строк від одного до трьох місяців, 28% – від трьох до шести місяців. При цьому понад 57% працівників з України планують найближчим часом знову приїхати в Польщу на заробітки. Не мають наміру повертатися тільки 22% опитаних.

При цьому не все так погано і зі сферою працевлаштування, адже близько 40% українців працюють у великих компаніях, у середніх підприємствах – 29%, а в малих фірмах – 18%.


Як раніше повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, українці, які заробляють у Польщі, в півтора рази збільшили обсяги грошових переказів на батьківщину.

Джерело: Народна Правда